Як проходить церемонія вінчання в церкві

Як проходить церемонія вінчання в церкві

Обряд вінчання є не обов’язковим для пар, які бажають на все життя пов’язати один з одним свої життя. Проте звичайна весільна церемонія не може повністю наповнити шлюб чистотою і силою, як церемонія вінчання.

Інструкція

  1. Обряд починається з заручення. Жениха і наречену вводить священик до церкви. Заручини передує Божественна Літургія.
  2. Як тільки подружжя увійшли в храм, священик благословляє жениха і наречену, по три рази вимовляючи: «Во ім’я отця і сина і святого духа», дає їм запалені свічки. На завершення священик дає нареченому і нареченій запалені свічки. Після благословення жених і наречена хрестяться і приймають свічки від священика. Свічки служать символом любові майбутнього подружжя, характеризують її як полум’яну і чисту.
  3. Починається славослів’я Бога. Вимовляються моління, прохання про наречених від імені всіх присутніх у храмі. Мета молитов — огорнути нову сім’ю ореолом світу від Бога, який благословить народження дітей і виконає бажання нареченого і нареченої про їх спасіння.
  4. Після закінчення славослів’я священик зі святого престолу бере кільця і ​​одягає кільце женихові, тричі покриваючи його хрещеним прапором і вимовляючи слова заручення тричі, а потім нареченій, дотримуючись той самий обряд. Кільця виступають в ролі не подарунка нареченого і нареченої, а як знак любові і жертви для дружини всім і допомоги у всьому. Наречена одягає кільце женихові, символізуючи цим свою безмежну любов до нього і відданість.
  5. Як тільки священик благословив подружжя, вони міняються кільцями. Спочатку наречений надягає своє кільце на безіменний палець нареченої, потім наречена. Так повторюється три рази.
  6. Майбутнє подружжя із запаленими свічками в руках проходять в центр храму. Нареченому і нареченій необхідно встати на плат, який розстелений на підлозі. Підтверджується невимушене бажання нареченого і нареченої вступити в церковний шлюб і отримати звання чоловіка і дружини.
  7. Починається церемонія вінчання. Священик читає три молитви.
  8. Після молитов священик вінцем хрестоподібно знаменує їм нареченого, який цілує образ Спасителя. Наречена проходить такий же обряд.
  9. Читаються молитви й настанови для дружини і чоловіка, після священик дає триразово випити вина, пропонуючи спочатку чоловікові, а потім дружині його. З’єднує праву руку дружини з правою рукою чоловіка, накриваючи єпитрахиль і своєю рукою, проводить навколо аналоя три рази.
  10. Після закінчення церемонії вінчання священик знімає вінці з подружжя і вітає їх урочистими словами, вітаючи з вступом у шлюб.