При проведенні капітального ремонту чи будівництва нового будинку досить часто виникає необхідність в прокладанні силового кабелю. Слід знати, що дана робота вимагає професійної підготовки і знання існуючих вимог і нормативів. Помилки при виконанні монтажу силового кабелю можуть призвести до найсумніших наслідків. Тому рекомендується довірити цей вид робіт професіоналам.
Вам знадобиться
- Сталевий трос;
- Віброплита;
- Металевий панчіх;
пластмасові лійки;
- Монтажна піна;
- Сигнальна стрічка;
- Силовий кабель;
- Техніка для риття траншей.
Інструкція
- Виберіть марку кабелю. Слід знати, що для прокладки в землі рекомендується застосовувати броньований кабель. Якщо ви обираєте неброньовані марки кабелю, то їх прокладка повинна здійснюватися в ПВХ або азбестоцементних трубах.
- Вивчіть геоподоснову планованої кабельної траси і переконайтеся в тому, що траса не перетинає інші інженерні мережі. Визначте глибину траншеї. Глибина траншеї залежить від місця проходження траси. Наприклад, кабель проходить під автомобільною дорогою, повинен залягати на глибині не менше 1,25 м.
- Розмітьте і розчистіть місце вилягання траси. Встановіть огородження по всьому маршруту. Підготуйте необхідну кількість піску.
- Викопайте траншею потрібної глибини. Засипте на дно траншеї шар піску. Товщина шару повинна становити 15 см. Рясно намочіть пісок водою і ретельно утрамбуйте таким чином, щоб товщина утрамбованого шару склала 10 см. Для утрамбування піщаного шару рекомендується використовувати віброплиту.
- Покладіть азбестоцементні труби в підготовлену траншею. З’єднайте їх за допомогою спеціальних з’єднувальних муфт підходящого розміру. Для цього необхідно нагріти муфту у воді, доведеної до кипіння, і надіти муфту за допомогою викрутки.
- Ретельно перевірте кабель і переконайтеся в тому, що його ізоляція не була порушена при транспортуванні.
- Для монтажу кабеля необхідно використовувати спеціальний сталевий трос. Заведіть трос в трубу таким чином, щоб він пройшов трасу наскрізь і вийшов з іншого її боку на довжину 10-15 м.
- Встановіть на вхідний і вихідний отвори труб спеціальні пластмасові лійки, що оберігають кабель від пошкодження. Прикріпіть кабель до троса за допомогою спеціального металевого панчохи. Акуратно протягніть кабель за прокладений раніше трос.
- Заміряйте опір ізоляції прокладеного кабелю. Переконайтеся в тому, що ізоляція ніде не пошкоджена. Ретельно заповніть встановлені раніше воронки монтажною піною, щоб запобігти попаданню піску і каменів у труби.
- Засипте труби піском шаром в 15 см. Сильно змочіть і ретельно утрамбуйте шар піску. Засипте траншею грунтом до половини. Покладіть спеціальну сигнальну стрічку. У разі несанкціонованих розкопок стрічка вкаже на те, що в даному місці прокладено кабель. Покладіть грунт до запланованої позначки.
Зверніть увагу
Слід знати, що незалежно від призначення кабелю, його монтаж необхідно виконувати відповідно до ПТЕЕС і ПУЕ.