Як прокласти локальну мережу


 

Локальна обчислювальна мережа — це з’єднання між собою декількох комп’ютерів одним кабелем. Установка локальної мережі дозволяє проводити швидкий обмін інформацією між комп’ютерами, а також створювати резервні копії файлів на сторонньому жорсткому диску на випадок поломки одного з них.


Вам знадобиться

— мережевий кабель витої пари;
- Комутаційний шафа;
- Патч-панелі;
- Розетки;
- Комутатори;
- Принт-сервер.

Інструкція

  1. Визначте ті завдання, які повинні будуть виконуватися за допомогою локальної мережі. Для роботи в офісі з 10-20 комп’ютерами, які повинні бути пов’язані між собою, достатньо буде встановити 100-мегабітний мережу. При необхідності передачі даних великого обсягу інформації встановіть гигабитную локальну мережу.
  2. Крім комп’ютерів до мережі може бути підключений принтер. Для цього встановіть принт-сервер, який відкриє доступ до принтера для всіх учасників мережі. В цьому випадку принтер не буде залежати від якогось конкретного комп’ютера і його швидкості.
  3. Якщо всі робочі місця з комп’ютерами і периферійним обладнанням знаходяться в одній кімнаті, то розподіліть їх рівномірно. Це дозволить приєднати все обладнання до одного комутатора.
  4. Якщо комп’ютери будуть перебувати в кількох кабінетах, то продумайте, як грамотно розмістити кабелі та мережеве обладнання. На кожну кімнату потрібно придбати по одному комутатора і ще один, який буде об’єднуючим. Це виключить необхідність тягнути кабель до одного вузла.
  5. На кожному робочому місці встановіть по одній інформаційній на кожні 6-10 квадратних метрів площі. Комутатор і патч-панелі повинні бути розташовані в комутаційній шафі. Ця шафа забезпечує захист обладнання від пилу, можливих механічних пошкоджень, електромагнітних полів.
  6. Від комутаційного шафи розведіть кабелі до розеток. Подібне розміщення локальної мережі забезпечує безперешкодний доступ для обслуговування різних елементів. Також це дає можливість швидкого демонтажу обладнання при можливому перенесенні локальної мережі в інше приміщення, якщо виникне така необхідність.
  7. Встановіть для всього обладнання, яке знаходиться в мережі безперебійне електропостачання. Цей захід безпеки необхідна, оскільки при перепаді напруги вся мережа може вийти з ладу.