Рана — це порушення цілісності слизових оболонок або шкірного покриву. Вона може бути глибокою або поверховою, рваною чи різаною. Незалежно від тяжкості ураження, рана потребує ретельної обробки.
Вам знадобиться
- Дезінфікуючий засіб;
- Вата;
- Марля.
Інструкція
- Першим кроком в обробці рани є її очищення. Це необхідно для того, щоб знизити ризик занесення інфекції. Від глибини ураження залежать ваші подальші дії.
- Оцініть тяжкість ушкодження. Поверхневі рани, як правило, сильно не кровоточать, тому їх обробка не забирає багато часу.
- Підставте ушкоджене місце під струмінь прохолодної проточної води. Марлевою серветкою акуратно видаліть видимі забруднення. Намагайтеся не терти рану, це викличе больові відчуття і може додатково травмувати місце ушкодження.
- При сильному забрудненні або при великому ушкодженні очистіть рану марлевою серветкою, змоченою мильним розчином.
- Обробіть рану перекисом водню. В якості дезинфікуючого засобу можна також використовувати хлоргексидин.
- Якщо рана глибока, додатковим завданням є зупинка кровотечі. У цьому випадку небажано промивати місце пошкодження водою, тому що є ризик занесення інфекції та розвитку ускладнень. Змочіть вату перекисом водню і кілька разів протріть кровоточить місце. Якщо в рані є сторонній предмет (наприклад, скло), акуратно витягніть його.
- Очистіть шкіру навколо рани стерильною марлевою серветкою. Обробіть краю ушкодження йодом.
- Глибоку рану перев’яжіть стерильним бинтом. Це вбереже її від вторинного забруднення.
Зверніть увагу Зверніть увагу
Проводьте обробку рани тільки чистими руками. Всі інструменти, що стосуються місця з порушеною цілісністю шкірних покривів, повинні бути попередньо простерилізовані.
Корисні поради
Замість перекису водню можна використовувати розчин перманганату калію. Кілька кристалів порошку розчиніть в 100 мл води, ретельно перемішайте рідину. Змочіть вату в отриманому блідо-рожевому розчині і акуратно протріть рану.