Дитину можна прописати на спільну житлоплощу подружжя, а також в квартиру батька або в квартиру матері. Для здійснення реєстрації зверніться до паспортного відділу свого району, і уявіть перелік необхідних документів.
Вам знадобиться
-Заява від батька дитини
-Паспорт батька і матері та завірені ксерокопії
-Свідоцтво про народження дитини і завірена копія
-Довідка з паспортного відділу за місцем реєстрації матері
-Свідоцтво про шлюб або розлучення і ксерокопія
-Заява матері
-Виписка з будинкової книги за місцем реєстрації батька і матері
Інструкція
- Зверніться з заявою в паспортний стіл за місцем реєстрації батька дитини. Заява та документи має подавати батько. Якщо він не є власником квартири, а просто має реєстрацію на даній житлоплощі, він може зареєструвати дитину без дозволу власника житла. За законом, факту прописки батька достатньо для реєстрації неповнолітнього.
- Від матері дитини має надійти заява, що вона не проти того, щоб дитина була зареєстрована за місцем проживання батька.
- Також від матері дитини потрібно довідку з паспортного столу за місцем її реєстрації. Ця довідка має засвідчувати, що дитина на житлоплощі матері не зареєстрований.
- Виписку особового рахунку повинні представити обоє батьків з житлового управління за своїм місцем прописки.
- Виписку з будинкової книги потрібно взяти за місцем реєстрації матері і батька.
- Необхідно зібрати не тільки всі довідки і документи, але і зробити з них ксерокопії які запевняє ЖЕУ.
- Якщо батько дитини позбавлений батьківських прав або судом визначено місце проживання дитини з матір’ю, то прописати його на житлоплощу батька не можна. У даних ситуаціях неповнолітня дитина має бути зареєстрований на території матері і проживати тільки з матір’ю.