Зараз прописують дітей в квартирі відразу ж після народження. Процес цей зовсім нескладний, якщо все робити правильно. Зазвичай діток прописують за місцем проживання тата й мами, а якщо батьки живуть окремо, то місце прописки дитини залежить від бажання батьків — або у того, або в іншого, але так само можна прописати і в квартирі бабусі.
Вам знадобиться
- Паспорт матері чи батька (+ копія);
- Паспорт бабусі (+ копія);
- Заява матері про прописку дитини у бабусі;
- Свідоцтво про народження (+ копія);
- Виписка з особового рахунку бабусі, яка видається в ЄЇРЦ;
- Виписка з будинкової книги з місця проживання бабусі;
- Довідка про те, що дитина не прописаний з батьками, з місця проживання батьків;
- Заява батьків про згоду на прописку дитини з бабусею.
Інструкція
- Підготуйте необхідні документи. До необхідним документів належать:
• Паспорт матері або батька (+ копія);
• Паспорт бабусі (+ копія);
• Заява матері про прописку дитини у бабусі;
• Свідоцтво про народження малюка (+ копія);
Всі ці документи вже повинні бути на руках, потрібно лише зняти з них копії. - Підготуйте завірена згода матері дитини на прописку малюка у бабусі. Даний документ підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. Важливо пам’ятати: цей документ необхідний, так як внучка прописується не з матір’ю, а з бабусею.
- Зберіть інші документи, які необхідні для реєстрації дитини. Велику частину їх можна відразу отримати в день звернення до ЖЕКу, ТСЖ або в домоуправляющей компанії, залежно від того, до чого відноситься будинок, в якому буде прописана малятко. До таких документів належать:
• Виписка з особового рахунку бабусі, яка видається в ЄЇРЦ;
• Виписка з додому книги з місця проживання бабусі;
• Довідка, що підтверджує, що дитина не прописаний з батьками, з місця проживання батьків;
• Заява батьків про згоду на прописку дитини з бабусею.
Точні терміни реєстрації законом не визначені, хоча у випадку якщо реєстрація з онукою буде пройдена в перший місяць життя дитини, то довідка з місця перебування другого опікуна не буде потрібно. - Зверніться до паспортного столу. Так як дитина прописується у бабусі, саме їй за місцем своєї прописки необхідно звернутися до паспортного столу з необхідними документами і відповідною заявою.
Подаючи всі документи для прописки, доведеться залишити в паспортному столі весь перелік документів (копії) та свідоцтво про народження малюка в оригіналі. - Через два-три дні зайдіть в паспортний стіл за документами (точний час можна дізнатися при подачі документів, необхідних для реєстрації). Штамп про прописку буде проставлений, відповідно до законодавства РФ, на свідоцтві про народження дитини, а саме — на зворотному його боці. Ось, мабуть, і все. Насправді нічого складного немає, потрібно лише наполегливість і терпіння.
Зверніть увагу
Не досягли повноліття дітки мають всі шанси прописуватися лише спільно з опікунами, через брак батьків — з опікуном (при обов’язковому особистому присутності батька і малюка).
Корисні поради
Прописка внучки оформляється на підставі заяви мами і згоди господаря житлоплощі, куди прописується малюк.