Якщо квартира приватизована, щоб прописатися в ній, потрібно лише згода власника. Для реєстрації в приміщеннях соціального найму, що у муніципальної або державної власності, одного тільки згоди наймача не достатньо.
Інструкція
- Прописатися в приватизованій квартирі досить просто. Для цього необхідна лише згода власника житла. Якщо власників декілька, то дозвіл тільки того, на чию площа прописується новий мешканець.
- Щоб здійснити процедуру прописки, зверніться в будинкоуправління. З собою обов’язково принести свідоцтво про власність, загальногромадянські паспорти власника і майбутнього мешканця квартири.
- Власник пише заяву за встановленим зразком, який можна знайти на стенді інформації будинкоуправління. Заявка та паспорт майбутнього мешканця залишаються у співробітників установи для реєстрації в книзі обліку.
- Через тиждень буде готовий паспорт з новим штампом про прописку. Міняти місце проживання можна необмежену кількість разів. Законом це дозволено.
- Для прописки в муніципальну квартиру не достатньо письмової згоди відповідального наймача. Потрібен дозвіл всіх інших мешканців, в тому числі і відсутніх.
- Якщо людина, яка бажає зареєструватися на муніципальній житлоплощі, не є чоловіком, дитиною або батьком вже прописаних там мешканців, необхідно отримати згоду наймодавця. Це може бути орган державного або місцевого самоврядування, у віданні якого знаходиться квартира. Видається це дозвіл лише в тому випадку, якщо кількість квадратних метрів дозволяє поселити в квартирі ще одного мешканця. Це правило не діє тільки при прописку неповнолітніх дітей на житлоплощу, де вже зареєстровано їх батьки.
- Щоб нового мешканця прописали, зверніться до органу самоврядування. З’явитися туди необхідно відповідальному наймачеві, всім прописаним у квартирі людям і громадянинові, який претендує на реєстрацію. При собі вони повинні мати загальногромадянські паспорти. У разі відсутності будь-кого із зареєстрованих у квартирі, обов’язково пред’явити їх нотаріально завірена згода.
- У присутності співробітника органу самоврядування все вже зареєстровані мешканці підписують згоду на проживання в квартирі ще однієї людини. Паспорт новосела разом з цими заявами залишається у співробітників держустанови. Через 1,5-2 тижні людини реєструють за місцем проживання і видають на руки паспорт.