Ми ображаємо, нас ображають. Часто конфлікти виникають на порожньому місці. І не завжди під час сварки ми говоримо образливі слова, тому, що хочемо їх сказати. Просто хочеться зробити неприємно, і все тут. У відповідь теж сиплються образи. А потім приходить розуміння того, що все це було даремно. І треба миритися, прощати один одного.
Інструкція
- Для початку не завадило б розібратися в причині виниклого конфлікту. Слід подумати, що ж стало безпосереднім джерелом сварки. Можливо, це буде навіть смішно. Спробуйте висловити причину нерозуміння на папері. Це необхідно для того, щоб ви самі ясно розуміли, в чому ж справа.
- Розлучіться з негативними емоціями. У цьому вам допоможуть фізичні навантаження. Якщо є можливість — пробіжіть кілометр-другий. Або покачайте прес. Подвійна користь і благородний вихід енергії. Також підійде для цієї мети телевізор. Так, так. Подивіться хроніку надзвичайних подій. Це «терапевтичний» спосіб подолати стрес.
- Поставте себе на місце вашого кривдника. Подивіться на ситуацію з іншого боку. Можливо, він зробив вам боляче не зі зла, просто, наприклад, у нього було іншого виходу. Звичайно ж, якщо сварка була навмисною, з метою вас образити, ніхто не просить вас виправдовувати цей вчинок. Наша мета — прощення, а це ви робите не для когось, це ви робите для себе.
- Підіть на примирення першою. Навіщо накопичувати в собі негативні емоції, навіщо псувати себе зсередини? Зробіть перший крок. Це вчинок мудрого і впевненого в собі людини. Адже якщо є можливість примирення, варто зробити це самому. Тільки ми самі можемо допомогти собі в цьому.
- Постарайтеся думати про те хороше, що пов’язує вас з цією людиною. Адже як правило, сильно ми ображаємося на близьких нам людей, а образу на малознайомої людини ніхто довго не тримає.
Пробачити не так вже й складно насправді. Слід відмовитися від негативу і заповнити спорожніле місце позитивними емоціями. Згадайте себе після примирення. Яке відчуття легкості та спокою опановує нами. Адже всі ми, люди, робимо помилки.