Як просувати аптеку

Як просувати аптеку

Аптечний ринок розвивається швидкими темпами. Тому вихід на нього може супроводжуватися певними труднощами. Щоб подолати їх і завоювати свого покупця, потрібно приділяти увагу просуванню свого бізнесу, створенню іміджу, взаємодії із засобами масової інформації.

Вам знадобиться

- Гроші.

Інструкція

  1. Визначте свою цільову аудиторію. Як правило, аптеками користуються люди всіх верств населення: і пенсіонери, і робітники, і службовці, і студенти. У них може бути різний рівень доходу, сімейний стан, уподобання, інтереси і т.д. Зробити всіх їх своїми покупцями просто неможливо. Потрібно обмежити певну сукупність людей, на яку і будуть спрямовані всі рекламні та PR-активності.
  2. Визначте бюджет. Кампанії по просуванню бізнесу розрізняються не тільки за спрямованістю, але і за вартістю. Чим більше грошей ви готові заплатити, тим більш широке висвітлення може отримати аптека. Однак це не означає, що дорога рекламна кампанія буде ефективніше. Велике значення тут відіграє професіоналізм і компетентність фахівців, яким ви доручаєте просунути аптеку. Рамки бюджету повинні бути строго визначені, щоб, виходячи з них, планувати способи PR.
  3. Виберіть канали комунікації, виходячи з особливостей і переваг вашої цільової аудиторії. Якщо ви позиціонуєте себе як соціальна аптека з пільгами і знижками, то, швидше за все, вашими клієнтами будуть люди з низьким рівнем доходу. У такому випадку розумно розміщувати рекламу в метро, ​​в спальних районах, в газетах і т.д. Якщо ж ви просуваєте аптеку преміум-класу, то про рекламу у громадському транспорті можна забути, тому що ваша ЦА здебільшого пересувається на машинах.
  4. Організуйте спеціальні заходи для журналістів. Спілкування з ними допоможе налагодити контакти з редакціями різних ЗМІ. Влаштуйте прес-тур, конференцію, екскурсію і т.д. Головне, щоб їм було цікаво. Якщо ж ви вважаєте, що вам це не потрібно, то ваші статті будуть розміщуватися на платній основі.
  5. Повідомляють своїх потенційних споживачів про знижки та спеціальні пропозиції, придумуйте свята для дітей та дорослих. Можна провести конкурси, призами якого будуть карти постійного покупця, бонусні, накопичувальні і т.д.
  6. Беріть участь в спонсорських програмах. Як правило, це висвітлюється в ЗМІ і привертає увагу громадськості. Головне — виділятися на тлі інших компаній, пропонувати в своєму образі щось унікальне, і при спілкуванні з пресою робити на це акцент.