Батьківські збори є засобом взаємодії вчителя з батьками. Їх проведення необхідно для підвищення ефективності навчання. За допомогою бесід на батьківських зборах сім’я знайомиться з вимогами школи, новими методами в навчанні, досягнутими результатами дитини.
Інструкція
- Батьківські збори необхідно проводити регулярно, не менше одного разу на місяць. Про терміни проведення та темах необхідно ознайомити батьків заздалегідь.
- Збори можна провести у формі виступу, тобто лекції.
Заздалегідь проведіть анкетування та з’ясуйте, які питання найбільше хвилюють батьків. Це допоможе вам запланувати необхідні теми для виступу на зборах. - Запросіть фахівців: психолога, лікаря, соціального педагога і т.д. Не секрет, що часто батьки не знають, як правильно вести себе з дітьми, наприклад, в конфліктній ситуації і не завжди можуть помітити, що їх діти потребують допомоги дорослих.
Попросіть їх заздалегідь підготувати питання до доповідача. Продумайте також можливість анонімного звернення дорослих до фахівців. Познайомте їх з адресами і телефонами організацій, що займаються психологічними проблемами дітей. - Складіть план проведення зборів. Наприклад, він може складатися з наступних пунктів:
виступ психолога або лікаря — 30 хвилин;
запитання батьків доповідачу — 15 хвилин;
анкетування — 15 хвилин;
обговорення організаційних моментів — 10 хвилин;
звіт голови батьківського комітету — 15 хвилин;
підведення підсумків — 5 хвилин. - Обов’язково на перших зборах познайомте батьків до Статуту школи і з вимогами до правил поведінки учнів. Розкажіть їм про роботу гуртків та спортивних секцій.
Проведіть бесіду про необхідність того, щоб дитина отримувала гаряче харчування в школі.
На кожних зборах необхідно вести протокол. - Ви можете також провести збори-диспут. Обговорити на ньому якийсь назріле питання. Поговорить про дружбу в класному колективі.
- Обов’язково проводите зборів за підсумками року.
Виступите зі звітом про успішність у класі. Повідомте про зростання або зниження якості навчання.
Намітьте шляхи, що дозволяють підвищити успішність у класі.
Розмову з батьками невстигаючих дітей потрібно проводити індивідуально. - Повідомте на зборах про заплановані заходи в класі. А ще краще — заплануйте спільно.
Розкажіть про досягнуті результати в позашкільній діяльності. Наприклад, про наявність призових місць у шкільному Марафоні Здоров’я або в спортивних змаганнях. - Пам’ятайте, що ставлення батьків до школи часто формується саме на батьківських зборах.
Дотримуйтесь коректність у відношенні з батьками.