Як провести межування

Як провести межування

Межування регулюється кількома законами РФ, про які буде зазначено нижче і включає в себе ряд робіт, які можуть проводити тільки кваліфіковані інженери в світлі змін від 1.01.11 р. В роботи по межеванию входять: визначення та узгодження меж, встановлення межових знаків або огорожі, опис закріплених кордонів і розмічених координат, складання карти і плану. Тільки після проведення даних робіт ділянку можна поставити на кадастровий облік, оформити кадастровий паспорт і отримати виписку з нього для реєстрації прав власності.

Вам знадобиться

- Паспорт;
- Заява;
- Правовстановлюючі документи
- Виготовлення технічних документів та узгодження їх у місцевій адміністрації
- Акт узгодження меж;
- Постанова адміністрації про передачу ділянки у власність (якщо він був в оренді);
- Реєстрація документів у центрі реєстрації земельних ділянок, кадастру і картографії;
- Виписка з кадастрового паспорта;
- Заява на реєстрацію;
- Квитанція про оплату держмита за реєстрацію;
- Отримання свідоцтва про власність.

Інструкція

  1. Для проведення межування і всіх технічних робіт зверніться в цент реєстрації земельних ділянок, кадастру і картографії (раніше він називався Роснедвіжімость).
  2. Напишіть заяву. Вам запропонують список організацій, які мають право на видачу документів та проведення землевпорядних робіт. На жаль, список цих організацій, у зв’язку з внесеними змінами про межування, істотно скоротився, так як в даний час поки дуже мало кваліфікованих інженерів по роботі з кадастром, але до кінця 2011 року їх ряди обіцяють істотно розширити за рахунок перекваліфікації інженерного складу із землеустрою . Тому на проведення робіт до кінця 2011 року може бути велика черга.
  3. Тарифи на проведення межування не встановлені Федеральним законом і визначаються за угодою сторін.
  4. Перш ніж інженерний склад приступить до роботи по межеванию, отримаєте схему ділянки на кадастровому плані або карті в місцевому муніципалітеті у відділі майнових відносин. Вона буде потрібно як для проведення самих робіт, так і для узгодження меж з сусідніми ділянками.
  5. У саму процедуру межування вникати немає ніякої необхідності. Після проведення всіх робіт будуть видані документи, які потрібно зарезервувати в місцевій адміністрації печаткою та підписами уповноважених осіб. Але перш ніж це зробити, слід отримати письмове погодження меж ділянки у всіх володарів сусідніх земель, які безпосередньо межують з вашою ділянкою. Акт погодження складається у простій письмовій формі, внизу ставляться підписи всіх власників сусідніх ділянок, що вони згодні з установленими межами, їх ПІБ, адресу.
  6. Якщо хтось із власників сусідніх ділянок не згоден з межами визначеними при межування, всі суперечки вирішуються в судовому порядку.
  7. Після того як усі документи узгоджуються з місцевою адміністрацією, їх потрібно подати в центр реєстрації землі, кадастру і картографії. На підставі поданих документів, ділянка поставлять на кадастровий облік, оформлять кадастровий паспорт і видадуть виписку з нього, яку треба зареєструвати у Федеральному центрі реєстрації об’єктів нерухомості та отримати свідоцтво про власність.
  8. Якщо ділянка була в оренді, то буде потрібно постанову місцевої адміністрації про передачу ділянки у власність.

Корисні поради

Додатково ознайомтесь з Федеральним законом 17 частина 3, 78-Ф3, постановою Уряду 396, 105, Федеральним законом 93-Ф3, постановою Роскомзема від 8.04.96 г, методичними рекомендаціями Росземкадастра пункти 5, 6 від 17.02.03 р, листом Роснедвіжімості АМ / 69 від 30.09.04 р. У них даються докладні роз’яснення про проведення межування та оформлення земельних ділянок.