Як провести мітинг

Як провести мітинг

Відповідно до законодавства, громадяни мають право збиратися мирно і без зброї, проводити збори, мітинги і ходи. На практиці організувати мітинг непросто, оскільки необхідно дотримуватися встановлених законом вимоги до його проведення.

Інструкція

  1. Власне, мітинг — це масове присутність людей у ​​встановленому місці для вираження думки з приводу тих чи інших проблем суспільно-політичного характеру. Організувати мітинг здатне будь-яка фізична особа, яка досягла 16 років, політична партія, релігійна організація та ін Не вправі організовувати мітинги тільки недієздатні або обмежено дієздатні особи, засуджені, які у місцях позбавлення волі, організації і партії, діяльність яких припинена або заборонена.
  2. Щоб провести мітинг, його організатор повинен не раніше, ніж за 15 днів і не пізніше, ніж за 10 днів до проведення мітингу подати до органу місцевого самоврядування або в орган виконавчої влади суб’єкта РФ повідомлення про майбутнє мітингу. У цьому повідомленні необхідно вказати мету мітингу, місце проведення мітингу, час, орієнтовна кількість учасників, засоби забезпечення безпеки на мітингу і пр. Зазначений орган може запропонувати змінити місце або час проведення мітингу. Не пізніше, ніж за три дні до проведення мітингу організатор повинен проінформувати орган виконавчої влади або місцевого самоврядування про прийняття чи неприйняття цієї пропозиції. Організатор мітингу зобов’язаний забезпечити його проведення при дотриманні умов, погоджених з владою, а також забезпечити його законність.
  3. Варто пам’ятати, що в деяких місцях проведення мітингів заборонено. Це:

    1. території, прилеглі до небезпечних виробничих об’єктів;

    2. залізничні магістралі, лінії електропередачі, шляхопроводи;

    3. території, прилеглі до суден, місць відбування покарання у вигляді позбавлення волі, резиденцій президента РФ;

    4. прикордонні зони.

    Мітинги не можуть починатися раніше 7 години ранку і закінчуватиметься пізніше 11 години вечора.
  4. З моменту подачі повідомлення про проведення мітингу його організатор має право почати публічну агітацію. Агітацію можна проводити в будь-яких формах, не заборонених законом (роздача листівок, усні заклики і т.д.).
  5. Схема підготовки та проведення мітингу така:

    1. За 15 днів до проведення мітингу у відповідний орган влади подається повідомлення про його проведення.

    2. Починається агітація.

    3. Протягом 3 днів після отримання повідомлення органами влади вносяться і узгоджуються пропозиції про зміну умов проведення мітингу.

    4. Не пізніше, ніж за 3 дні до проведення мітингу умови остаточно узгоджуються.

    5. Проводиться мітинг.