Багато школярів, на жаль, не виявляють великого захоплення з приводу свого навчання в школі. А з введенням системи ЄДІ інтерес старшокласників і зовсім падає до тих предметів, оцінки з яких їм не важливі при вступі до ВНЗ. Щоб виправити ситуацію, що склалася, вчителям-предметникам корисно проводити в навчальному році тематичні тижні, присвячені викладаються ними наук, наприклад, тиждень історії.
Вам знадобиться
методична література, інтернет, організаційні та творчі здібності.
Інструкція
- Тиждень історії вимагає ретельної підготовки, оскільки включає в себе цілий комплекс заходів і передбачає залучити під позаурочну роботу кілька паралелей школярів.
- Продумайте, чи буде тиждень історії присвячена розкриттю певного тимчасового етапу розвитку («Велика вітчизняна війна», «Новітня історія Росії» і так далі) або буде представляти ретроспективу формування поглядів на ті чи інші суспільні питання («Підходи до освіти: від Античності до Нашого часу »).
- При написанні сценарію орієнтуйтеся на досягнення поставлених цілей і завдань.
- Цілі безпосередньо залежать від оголошеної теми і можуть виглядати наступним чином:
- Поглибити знання щодо пропонованих тем предмета «Історія»;
- Сформувати вміння використовувати теоретичні знання на практиці в повсякденному житті;
- Розвивати в учнів творчі здібності, комунікабельність, ініціативність і самоорганізацію;
- Професійна орієнтація на професії, пов’язані з вивченням історії. - Завдання, які необхідно реалізувати за час проведення тижня історії:
- Формувати громадянську позицію школярів та забезпечувати їх соціалізацію;
- Стимулювати інтерес до активної пошукової наукової діяльності;
- Сприяти розвитку взаємодії між школярами та їх батьками, між школярами і вчителями, між учнями з різних класів школи. - У сценарії необхідно вказати всі заплановані на тиждень заходи, їх час і місце проведення, що беруть участь, відповідальних за проведення осіб і необхідний реквізит.
- Організуйте виставку стінгазет та колажів, присвячених заявленої теми — від кожного класу по газеті. Школярі різного віку можуть представити абсолютно несхожі погляди на проблему.
- В один із днів можете провести інтелектуальний історичний марафон.
- Обов’язково організуйте КВН на історичну тему. Учні зможуть повною мірою продемонструвати свою спритність і креативність.
- Беріть також на озброєння ідею про проведення музично-історичного вечора або невеликий реконструкції подій минулих років.
Корисні поради
На стадії написання сценарію рекомендуємо активно використовувати не тільки методичну літературу, а й побажання та ідеї самих учнів.