Як провести відкритий урок у школі

Як провести відкритий урок у школі

Відкритий урок в школі — це загальноприйнята методичне захід, який проводиться для показу впровадження елементів прогресивного педагогічного досвіду і пропаганди власних педагогічних новацій і методичних програм. Відкритий урок — це добровільний крок педагога, який бажає продемонструвати свої вміння. Відкриті заняття неприпустимо провідність стихійно.

Вам знадобиться

- Наукові матеріали та посібники.

Інструкція

  1. Проконсультуйтеся з адміністрацією школи та методичного об’єднання про терміни проведення відкритого уроку. Заздалегідь визначте дату заходу.
  2. Позначте тему, мету заняття, а також методичну мету, підберіть наукові матеріали та посібники. Залежно від типу уроку ви можете використовувати інтерактивні методи і форми навчання, провести інтегроване, мультимедійне заняття або нестандартний урок.
  3. Обміркуйте план проведення заняття та вивісите його в учительській для загального ознайомлення.
  4. Перед початком уроку виступите зі вступною промовою, в якій вкажіть причини, що спонукали вас провести відкрите заняття. Опишіть ті цілі, які плануєте досягти, і форми і методи роботи, які будете використовувати в процесі.
  5. Проведіть заняття. Навіть, незважаючи на окремі огріхи і недоліки в організації діяльності школярів, не показуйте хвилювання, тримайте себе в руках.
  6. Обов’язково дайте виступити директору школи. Він теж певною мірою відповідає за те, щоб урок пройшов успішно. Він добре вас знає і має уявлення про суть розробленого вами методу. Крім того, його виступ може значно скорегувати подальше обговорення в позитивну сторону.
  7. Прийміть активну участь у загальній дискусії, уважно вислухайте всі зауваження, дайте відповідь на запитання гостей. Пам’ятайте, що відкритий урок проводиться для демонстрації нових способів навчання, тому ваші відповіді мають бути інформативними і пізнавальними.
  8. Зробіть самоаналіз уроку, в якому детально опишіть цілі, структуру, послідовність і логічність етапів, форми навчання, охарактеризуйте вміння школярів, дайте оцінку здійсненню контролю на уроці, а також опишіть психологічну атмосферу в класі.
  9. Уважно вислухайте загальний підсумок по уроку, візьміть на замітку всі рекомендації і подякуйте гостей за увагу.