Вступний інструктаж обов’язковий як при прийомі на роботу нового співробітника, так і в будь-якій ситуації, в якій передбачається, що інструктованих буде діяти в умовах, потенційно небезпечних для життя. Мета — розповісти людині про можливі ризики при роботі в тих чи інших умовах.
Інструкція
- Хоч, як відомо, вступний інструктаж багатьма сприймається як непотрібна формальність, все ж такими речами нехтувати не варто. Якщо у вас на даний момент часу цілі всі руки і ноги, і все, здавалося б добре, то це зовсім не означає, що вам не відрубає палець промисловим вентилятором, якщо ви будете з ним необережні. Подібні речі повинен усвідомити кожен інструктованих.
- Інструктаж проводитися не тільки із знов надійшли на роботу, але також і з тимчасовими працівниками, відрядженими, учнями (студенти або школярі, проходять практику на підприємстві). Також інструктаж повинен передувати лабораторних і практичних занять у кабінеті праці та на вулиці.
- Отже, щоб провести інструктаж, необхідно вибрати приміщення, що забезпечує можливість вільного розміщення всіх інструктованих. Зазвичай це кабінет охорони праці або спеціально обладнане для подібних цілей приміщення.
- Інструктаж проводить спеціально уповноважену особу. Як такої особи може виступати як фахівець з охорони праці, так і будь-який працівник, призначений старшим керівником на цю посаду.
- Для підвищення ефективності від проведення інструктажу можна використовувати різні демонстраційні матеріали. Під такими матеріалами маються на увазі не тільки плакати, але і відеофільм, або ж спеціально розроблені для подібних цілей програми-довідники.
- Метою довідкових додатків є демонстрація всіх необхідних нормативних, правових та інших документів, так чи інакше пов’язаних з розглянутою темою.
- Після проведення вступного інструктажу необхідно зробити запис в журналі реєстрації вступного інструктажу з обов’язковими підписами і інструктує.