Більшість учнів вважають уроки історії нудними, нудними і просто не потрібними. Але ж кожна людина повинна знати, як розвивалося суспільство. І завдання вчителя полягає в тому, щоб захопити школярів своїм предметом, пробудити інтерес до вивчення історії. А для цього необхідно проводити цікаві, нестандартні уроки.
Вам знадобиться
- Ручка;
- Папір;
- Комп’ютер з виходом в інтернет;
- Принтер.
Інструкція
- Для початку вирішіть, яка форма нестандартного уроку вам ближче, при цьому враховуйте вік дітей. Так, наприклад, для учнів молодших класів можете вибрати форму «урок-подорож», для старшого і середнього ланки проведіть заняття у вигляді дискусії, дослідження або інтегрований урок. Ігрова форма навчання підходить всім, тому сміливо використовуйте її як в п’ятому класі, так і в одинадцятому.
- Складіть детальний план заняття. При підготовці цікавого уроку пам’ятайте, що він повинен викликати інтерес у школярів. Якщо це буде гра, то вона повинна бути заснована на творчості хлопців і містити в собі елемент змагання. Постарайтеся, щоб процес навчання в даній формі викликав позитивні емоції у всіх учнів. Як варіант, зробите з дітьми подорож у Древню Грецію, Рим, Єгипет. Нехай під час гри учні згадають про заняття людей, про культуру, природних умовах і т.п.
- Або можете разом з учнями обіграти за ролями тему «Хрещення Русі». Для цього заздалегідь приготуйте необхідне обладнання: костюми, схеми, карту, реквізит. Якщо є можливість, використовуйте сучасні технології: комп’ютер, проектор (нехай гінці князя Володимира влаштують презентацію релігій). Роздайте ролі і слова учасникам вистави. Ними можуть бути учні цього ж класу або ж старшокласники. Такий урок хлопцям запам’ятається надовго.
- Розробіть і проведіть інтегрований урок. Наприклад, об’єднайте історію та літературу. Адже у творах поетів і письменників чутні відгомони минулих століть або ж видно відображення часу, в якому жили автори. Нехай хлопці спробують пояснити ту чи іншу подію, історичне явище через призму віршів, оповідань, повістей.
- Використовуйте модульну технологію на своїх заняттях. Заздалегідь виготовте карти із навчальними завданнями і творчими завданнями, а так само листи контролю для кожного учня. По ходу уроку хлопці вирішують поставлені перед ними проблеми і заробляють бали, на підставі яких кожен сам собі ставить оцінку. При такій формі ви повинні консультувати, підтримувати учнів і керувати процесом навчання.
Корисні поради
Хоча цікаві уроки розвивають інтерес і забезпечують успішне пізнання історії, все ж від традиційних форм навчання відмовлятися не варто.