Проявити фотоплівку можна двома способами. Перший, і найбільш звичний, віддати у фото-лабораторію. Другий — проявити фотоплівку вдома самостійно. Це зовсім не так уже й складно, як може здатися.
Вам знадобиться
бачок для проявлення, термометр, таймер, фотохімія: проявник, стоп-розчин, фіксаж
Інструкція
- Плівки можна розділити на два типи: кольорові і чорно-білі. Кольорові, в свою чергу, бувають негативні і позитивні. Їх проявляти — справа непроста, заняття не для домашніх умов. Зате чорно-білу плівку проявити може кожен.
- Підготуйте фотохімії до проявленні. Розведіть її згідно інструкції і нагрійте або остудіть до потрібної температури. Зазвичай плівка проявляється при температурі 20 градусів Цельсія. Саме для цієї температури вказано час на коробочці плівки і на упаковках від проявника і фіксажу.
- У темряві заправте плівку в бачок для проявлення. Якщо ви робите це вперше, то попередньо спробуйте заправляти непотрібну плівку при світлі. Освойте з бачком, а потім вже приступайте до роботи в темряві.
- Залийте в бачок проявник. Першу хвилину потрібно перемішувати розчин у ньому, обертаючи бачок в напрямку стрілки, зображеної на ньому. Потім перемішувати потрібно кожну хвилину проявлення протягом 10 секунд. Час проявлення вказується на внутрішній стороні коробочки від плівки.
- Після закінчення часу проявлення злийте проявник і залийте стоп-розчин. Він потрібен для того, щоб зупинити прояв і позбавити плівку від залишків проявника. Як правило, фіксаж використовується багаторазово, тому стоп-розчин дозволяє захистити його від передчасного виснаження. Стоп-розчин тримають близько однієї хвилини. Якщо стоп-розчину немає, потрібно кілька разів залити в бачок воду і злити її, промивши плівку таким чином.
- Після стоп-розчину прийшов час заливати фіксаж. Час фіксування вказується на банці або пакеті з фіксажем. Якщо фіксаж не новий, то час треба трохи збільшити.
- Коли проявка плівки закінчена, її слід промити дистильованою водою, щоб змити фіксаж. Потім повісьте її сушитися. Потрібно вибрати таке місце, де в повітрі немає пилу. Наприклад, відмінно підійде ванна кімната.
Зверніть увагу
Слідкуйте за тим, щоб час проявки було витримано якомога точніше, інакше фотоплівка може виявитися темніше або світліше, ніж повинна була б бути.
Корисні поради
Для кожного типу плівки краще всього використовувати хімію, рекомендовану виробником. Як правило, кожен виробник фотоплівки випускає для неї свої розчини. Але універсальні проявники теж підійдуть.