Як рахувати калорії

Як рахувати калорії

Різновиди всіляких дієт обчислюються сотнями, якщо не тисячами, проте є серед них такі, які залишаються популярними на протязі ось вже багатьох років. І одна з таких дієт — це дієта з підрахунком калорій, яка напевно знайома кожному, хто коли-небудь намагався коригувати свою вагу. Суть цього методу полягає в тому, щоб підраховувати калорійність їжі, споживаної за день, і, орієнтуючись на середнє значення для віку, росту і способу життя людини, знижувати або збільшувати число калорій — залежно від того, хоче людина схуднути або поправиться.

Інструкція

  1. Не додавайте калорій за споживання води, чаю, кави, спецій, солі. Виняток становлять вершки і цукор, які ви додасте в чай ​​або каву.
  2. Підрахуйте калорійність будь-якого блюда один раз, візьміть цю цифру за даність і наступного разу не перераховуйте енергетичну цінність заново — скористайтеся вже наявної.
  3. Коли підраховуйте калорійність круп чи макаронів, орієнтуйтеся на енергетичну цінність сухого продукту. При варінні ці продукти вберуть у себе воду, яка енергетичної цінності не має, проте збільшує продукт в обсязі. Тому після варіння зважте готовий продукт і розрахуйте калорійність однієї порції.
  4. Коли ви смажите що-небудь, пам’ятайте, що в продукт засвоюється приблизно 20% олії. Тому уважно стежте за кількістю масла і додайте калорійність 1 / 5 його частини до калорійності продукту.
  5. Якщо ви варите суп, то найкраще зважити спочатку всі інгредієнти і розрахувати їх калорійність. Потім зважте готовий суп (віднімаючи, зрозуміло, вага каструлі) і відніміть вага води. Зазвичай калорійність супу становить близько 50 калорій на 100 грамів.
  6. Щоб підрахувати калорійність котлет, зважте фарш, розрахуйте калорійність, додайте 20% калорійності масла, а потім розділіть на кількість котлет, яке вийшло.
  7. Якщо ви варите компот із сухофруктів, то враховуйте калорійність сухофруктів і цукру. Якщо ви не додавали цукор, тоді прийміть калорійність рідини за 0.
  8. Запам’ятайте, що при термічній обробці вага готових продуктів стає менше ваги сирих. Тому додавайте в процентному співвідношенні калорії на 100 грамів до наступних продуктів:

    - М’ясо — 40%

    - М’ясо птиці — 30%

    - Кролик — 25%

    - Риба — 20%

    - Мова — 40%

    - Печінка — 30%

    - Серце — 45%