Під «реанімацією» ноутбука увазі відновлення його працездатних параметрів після невдалої прошивки, падіння, неправильної установки операційної системи, атаки вірусів і ряду інших «несправностей». Для того щоб «реанімувати» ноутбук, потрібно точно визначити «джерело» його некоректної роботи.
Вам знадобиться
диски з драйверами
шнур під’єднання ноутбука до електричної мережі
телефон
Інструкція
- Перевірте наявність живлення ноутбука
Якщо не включається ноутбук, важливо перевірити його живлення. Так, у ноутбука може бути відсутнім з’єднання з електромережею або може бути низький рівень зарядки батареї. - Оцініть працездатність операційної системи
Якщо ноутбук включається, але монітор відображає «блакитний» екран з «невідомими» пересічному користувачеві написами. Швидше за все, на ноутбуці несправна операційна система (це може бути наслідком атаки вірусів, некоректним функціонуванням безлічі програм і інші причини). - Зайдіть в BIOS системи
Часто для того, щоб «реанімувати» комп’ютер, потрібно зайти в BIOS і перевірити всі налаштування операційної системи. - Знайдіть відповідний розділ.
Зайдіть в розділ «Advanced BIOSFeatures». У ньому відшукується «First BootDevice» і вибирається пункт «CDROM». Дані дії необхідні для виправлення помилок у роботі операційної системи. - Вставте в дисковод необхідно вставити диск з новими драйверами.
На екрані будуть з’являтися цілком «нормальні» і зрозумілі підказки, слідуючи яким система буде переустановлений. Фахівці радять відразу встановити на «оновленому» ноутбуці антивірусну програму, яка стане забезпечувати захист ноутбука при щоденному відвідуванні мережі Інтернет. - Звернути до фахівців.
Якщо ви побоюєтеся зробити невірні дії в процесі реанімації ноутбука, то краще звернутися в комп’ютерний салон або сервісний центр з метою діагностики пристрою та отримання кваліфікованої допомоги в частині усунення несправностей. З цією ж метою можна звернутися до приватних майстрам, оголошення про послуги яких завжди можна знайти як в газетах, так і в мережі, або до друзів, які відмінно розбираються в роботі комп’ютерів.
Корисні поради
При частому використанні ноутбука краще чітко простежувати його «захаращеність» і не перенасичувати операційну систему множинними програмами та файлами. Також варто приділяти увагу «боротьбі» з вірусами, їх діагностику та лікування. Обов’язково необхідно дотримуватися основних правил експлуатації ноутбука і дбайливо ставитися до даного електронного пристрою. Фахівці також рекомендують проводити діагностику ноутбука не рідше разу на рік, щоб бути впевненим у працездатності «машини».