Щоб точно і швидко знайти і ліквідувати несправності автоматичної коробки передач, необхідні 3 умови. По-перше, ви повинні мати уявлення про устрій і роботі АКПП. По-друге, ви повинні мати чітке розуміння симптомів несправності та їх проявів на різних режимах руху. По-третє, операції ремонту слід виконувати точно і в повному обсязі.
Вам знадобиться
- Набір інструментів, необхідних для зняття, розбирання і ремонту автоматичної коробки передач;
- Нові деталі замість пошкоджених і зношених
Інструкція
- Якщо автомобіль не рухається ні вперед, ні назад або рухається тільки в непрогрітому стані, а в міру прогріву виникає і росте пробуксовка. При цьому перевірте рівень масла і долийте при необхідності. Якщо це не допоможе, замініть масло і масляний фільтр. Свіже масло залийте вище верхньої позначки щупа на 1,5-2 см. При відсутності позитивного ефекту, замініть фрикційні диски муфт, манжети поршнів і масляні ущільнювальні кільця цих муфт.
- За відсутності руху вперед і назад, а також наявності сторонніх шумів і деренчання в автоматі перевірте гидротрансформатор. Якщо він несправний, замініть його. Якщо автомобіль мляво рухається вперед, назад не рухається зовсім, а при штовханні машини руками її неможливо зрушити з місця, розберіть коробку повністю і замініть всі несправні деталі.
- При наявності всіх швидкостей і перемикань при русі вперед, але повної відсутності руху назад, розберіть коробку і замініть гальмівну стрічку, а також манжети поршня стрічки. При відсутності задньої і 4-й передачі, а також при пробуксовці при перемиканні з 3-го на 4-у передачу, розберіть коробку і замініть фрикційні диски і замініть манжети поршня муфти підвищувальної передачі (4-й передачі).
- Якщо перемикання передач відбувається тільки на підвищених обертах двигуна (3500-5000 об / хв. І більше), але пробуксовки муфти не спостерігається, перевірте знос шестерень. Зношені деталі заміните новими. При зменшенні тиску масла нижче норми і втрати автомобілем жвавості на початку руху і під час перемикання передач, розберіть фільтр, промийте, прочистіть і продуйте його. Якщо це не допоможе, міняйте масляний насос на новий.
- При виявленні металевого шуму в коробці, коли двигун працює на холостих обертах, розберіть коробку і перевірте знос фрикційних дисків муфти переднього ходу. При необхідності замініть диски. Якщо це не принесе результату, замініть гидротрансформатор. Якщо селектор управління перестав встановлюватися в положення Р або інше положення, відрегулюйте привід селектора коробки передач.
- Часто після удару піддоном автомата про який-небудь твердий предмет автомобіль перестає заводитися ключем, ні в якому положенні селектора. При цьому постарайтеся встановити коробку передач на старе місце. Якщо не вийде це зробити, проведіть регулювання тяги і вмикача в новому положенні коробки. Якщо при розбиранні коробки виявилися металеві частинки або ролики від підшипника, розберіть коробку, знайдіть зламаний підшипник і видаліть його. Також видаліть залишки зламаної деталі й поставте новий.
- Якщо при включенні нейтральної передачі N автомобіль починає рухатися так, як ніби включена 1 передача, розберіть коробку і перевірте фрикційні диски переднього ходу муфти. Замініть їх, якщо потрібно. Іншою причиною може бути порушення регулювання приводу селектора. Відрегулюйте його.
- Недостатній рівень масла в коробці може бути причиною пробуксовування автомата на підйомах. Перевірте рівень масла і долийте його до верхньої позначки. При виявленні замасливания картера гидротрансформатора, замініть зношений сальник масляного насоса. Знос роликів муфти може бути причиною скочування назад при зупинці на підйомі. У цьому випадку розберіть коробку і замініть муфту.
Корисні поради
Автоматичні коробки передач на передньопривідних і задньопривідних автомобілях мають подібні несправності та методи їх усунення.