Помело, зеленувато-жовтий цитрусовий гігант, все швидше завойовує популярність серед наших співгромадян, не поступаючись за смаковими якостями таким фруктам, як апельсин і грейпфрут. Його отчистка не займе у вас особливо багато часу і не принесе клопоту. Все набагато простіше, ніж може здатися на перший погляд, адже порізати помело не складніше, ніж апельсин.
Інструкція
- Як і будь-який інший фрукт, в першу чергу, необхідно вимити помело. Спочатку зріжте «капелюшок» або верхівку плоду. Так як шкурка у помело досить товста, то можна сміливо, не боячись пошкодити м’якоть, зрізати 1,5-2 см.
- Зробіть декілька вертикальних надрізів, як би розділяючи плід на часточки. Або ж зробіть спіральний надріз від центру верхівки плоду до самого низу. Глибина надрізу повинна бути близько 0,5 см, залежно від розміру самого помело.
- Тепер руками або, допомагаючи собі ножем, починайте знімати шкірку, відокремлюючи його від плоду. Таким же чином легко забирається біла прошарок між шкіркою і м’якоттю.
- Відчистить повністю м’якоть від шкірки, розділіть її на часточки. Але й цим справа не закінчується. Щоб позбутися гіркого і терпкого присмаку, необхідно з часточок помело зняти білу плівку і прибрати прошарку і жилки (як при чищенні грейпфрута). Тепер фрукт повністю готовий до вживання.
Зверніть увагу
Зверніть увагу, що існує кілька різновидів помело. Плоди можуть бути різної форми, розмірів і мають зелений, рожевий або жовтий колір шкірки.
Корисні поради
1. Якщо ж ви хочете просто заощадити час і не возитися з повною отчистки плоду, то можна просто розрізати навпіл помело і є м’якоть ложкою, як з тарілочки. За смаком і бажанням можна додати цукор.
2. Пам’ятайте, що у помело шкіра повинна бути гладкою або блискучою. Зрілість плоду визначається ароматом — якщо він сильний, то плід можна їсти.
3. Помело можна зберігати при кімнатній температурі кілька тижнів, а почищений плід — не більше 2 днів, тому що він втрачає свої корисні речовини і мікроелементи.
Помело, як правило, найчастіше вживають в сирому вигляді, однак цей екзотичний гість внесе нотку таємничості і шарму до складу соусів до м’яса, в фруктові десерти, начинки для хлібобулочних виробів чи в мармелад.