Пройшли ті часи, коли пілоти працювали тільки у військовій і цивільній авіації. В наші дні кожна людина може отримати льотну ліцензію і самостійно приступити до польотів. Щоб піднятися в повітря, не потрібно купувати або орендувати готовий літак. Володіючи навичками роботи з інструментом, ви можете спробувати створити аероплан своїми руками.
Вам знадобиться
— креслення літального апарату;
- Металеві трубки;
- Дерев’яні рейки;
- Кріпильні елементи;
- Двигун;
- Інструменти для роботи з металом і деревиною;
- Тканина для обшивки;
- Клей.
Інструкція
- Почніть роботу з планування та складання креслень конструкції майбутнього аероплана. Використовуйте готові креслення літального апарата або замовте їх проектно-конструкторському бюро. На цьому етапі важливо дотримати всі характеристики конструкції аероплана, оскільки від цього залежатимуть льотні якості літака.
- Виготовте фюзеляж аероплана. Використовуйте в конструкції трубчастий каркас і дерев’яні деталі. Ту частину конструкції апарату, де буде розташовуватися двигун, зміцните додатково, щоб підстава могло винести додаткове навантаження.
- Виготовте крила аероплана, керуючись кресленнями. При цьому потрібно в точності дотримати аеродинамічні характеристики профілю крила. Крім того, крила аероплана повинні бути симетричними і мати однакову вагу. Обшивку крил і фюзеляжу зробіть з скловолокна. Після складання крил встановіть їх на фюзеляж, приділивши особливу увагу надійності кріплення.
- Використовуйте в якості силової установки відповідний двигун. Для легкого аероплана підійде човновий мотор, наприклад, «Вихор». Такий агрегат дозволяє отримати тягове зусилля приблизно в 75-80 кгс. Надійно прикріпіть двигун до основи.
- Змонтуйте на місці пілота органи управління аеропланом. Вони включають важелі управління закрилками і хвостовим рульовим управлінням. Передбачена також можливість регулювання обертів двигуна.
- Після складання аероплана в єдине ціле зробіть випробування на міцність конструкції. Зверніть особливу увагу на якість і надійність з’єднань елементів аероплана. При необхідності підсильте різьбові з’єднання контргайками зі шплинтами. Передбачте тросові розтяжки для додаткового додання стійкості крил.
- Доручіть виконати перший політ на аероплані досвідченому пілоту. Обкатка літального апарата повинна проводитися на невеликих висотах з дотриманням запобіжних заходів. На цьому етапі виявите недоліки конструкції і прийміть заходи до їх усунення.