Простіше за все робити фенечки з ниток. Особливо гарні для цих цілей нитки-муліне. Вони і досить товсті, і виглядають досить красиво. Перед тим як починати плести фенечки з муліне, освойте кілька основних вузлів, а якщо бути точніше — чотири вузли.
Інструкція
- Є дві нитки. Перша — робочий (їй в’яжуться вузли на інший нитки), а друга — осьова, тобто та, на якій в’яжуться вузли. Під час всього плетіння феньки робочі нитки раз у раз міняються місцями з осьовими і навпаки. Всі вузли в’яжуться наступним чином — в одну руку беруть осьову нитку і туго натягують, а другою рукою беруть нитку робочу і роблять їй спочатку одну петлю, після другу і потім затягують.
- Візьміть спочатку парна кількість ниток (не менше чотирьох), припустимо шість або вісім і краще різних кольорів. Нитки зберіть в пучок, а потім зав’яжіть звичайний великий вузол. Залиште від кінчиків ниток до вузлика близько 5-10 см, щоб сплести потім косичку, яка стане завязочки для готової феньки. Проткніть вузол шпилькою, після чого приколіть до м’якої спинці крісла або дивана або подушці. Можна також скористатися скотчем і приклеїти з його допомогою нитки до столу.
- Правий петельний вузол. Беруть участь у роботі перша і друга нитки зліва. Лівою рукою натягніть крайню нитку, яка буде осьовий, оберніть навколо осьової нитки правою рукою робочу нитку, зліва направо. Потім витягніть через отриману петлю кінчик нитки і вузлик посуньте вгору. Таким же чином зробіть другий вузол і щільно присуньте його до першого. Тепер затягніть, але не дуже туго. Якщо ви все зробили правильно, робоча нитка поміняється місцями з основною, змінивши тим самим свої робочі функції.
- Лівий петельний вузол. Тут все робиться в дзеркальному відображенні. На осьової нитки робочої робляться справа наліво дві петлі.
- Правий поворот. Робочої ниткою на основний зробіть праву петлю (вузлик), після чого ліву.
- Лівий поворот. Робочої ниткою на основний зробіть ліву петлю, після чого праву.