Для того щоб отримати гарні знімки, зовсім не обов’язково бути професійним фотографом і мати дуже дорогу камеру. Навіть звичайної цифровою мильницею можна отримати якісні фото. Людина, що заглядає в об’єктив, повинен бути трохи художником і знати кілька нехитрих правил.
Вам знадобиться
Цифрова камера, штатив або трос.
Інструкція
- Підбирайте правильну просту композицію. Намагайтеся, щоб у кадрі не було безліч деталей, це розосереджувати увагу і відволікає від головного об’єкту зйомки. Робіть знімки з різних ракурсів. Це повністю змінює сприйняття одного і того ж об’єкта.
- Розміщуйте камеру так, щоб джерело світла (сонце, люстра, торшер, вікно) знаходилися позаду вас або збоку. Пам’ятайте, на фотографії тіні завжди будуть темніші, ніж бачить наше око наяву.
- Слідкуйте за глибиною різкості. Об’єкт зйомки повинен був різким, а фон злегка розмитим, а не навпаки. Цифрові камери оснащені автоматичним фокусуванням. Тільки в макрорежимі і в режимі ландшафту відстані вже задані.
- Дітей фотографуйте, опустивши камеру на рівень їх грудей. Слідкуйте, щоб в портретній зйомці акцент був на очі моделі. Намагайтеся, щоб людина не дивився в об’єктив прямо, тому що камера не може висловити тривимірність. При зйомці на природі звертайте увагу на навколишні предмети, інакше на знімку у людини будуть рости з голови дерева або труби. Не обрізайте по можливості людини при зйомці. Виглядає дивно, коли у людини не видно кистей рук або відрізані гомілки і стопи.
- Робіть багато знімків, це дозволить вибрати найбільш вдалий. Експериментуйте зі спалахом. Робіть декілька кадрів без спалаху і з нею. На фото уважно вивчайте різницю. Використовуйте спалах, коли знімаєте людей проти світла або якщо на обличчя моделі падають різкі тіні.
- При портретній фотографії використовуйте штатив або прагніть по максимуму зафіксувати камеру, щоб уникнути тремтіння і розмитості. Для зйомки рухомих об’єктів (спортсмен, птиця), нічної зйомки, зйомки на снігу вибирайте спеціальні режими.
Корисні поради
Пам’ятаєте, скільки б ви не вивчали підручники з фотографії, тільки постійна практика дозволить вам навчитися робити якісні та цікаві знімки.