Кумисом називається кисломолочний напій, який прекрасно втамовує спрагу і відомий з давніх часів. Приготування продукту можливе і в домашніх умовах. Традиційно кумис готували з кобилячого молока в спеціальному шкіряному глечику під назвою «бурдюк». В даний час напій можна приготувати з коров’ячого та козячого молока.
Вам знадобиться
1 літр коров’ячого або козячого молока, 1 склянка холодної води (200 мілілітрів), 50 г цукру, 50 грам меду, 50 мілілітрів кефіру, 5 грам пресованих дріжджів, каструля, пляшки, тазик, рушник, марля.
Інструкція
-
Для того щоб приготувати кумис візьміть молоко будь жирності і прокип’ятіть його на повільному вогні. Потім змішайте його з водою, додайте цукор або мед, зніміть з плити і залиште охолоджуватися до кімнатної температури.
-
В отриману суміш додайте дві столові ложки кефіру, закрийте цей склад кришкою і укутайте теплим великим рушником. Поставте в тепле місце на кілька годин (5-6).
-
Коли рідина перетвориться на кисле молоко, збийте її за допомогою віночка або міксера, а утворилися пластівці процідіть через марлю, складену в чотири шари.
-
Пресовані дріжджі залийте теплою водою і збийте суміш до консистенції густої сметани. До цього складу додайте цукор, після чого приєднайте всю суміш до молока. Це сприяє утворенню спирту і вуглекислого газу.
-
Розлийте отриманий продукт по чистим пляшках і закрийте їх щільно кришками. Дайте постояти 30-50 хвилин. Протягом цього часу в пляшках утворюється вуглекислий газ, рідина починає «грати», тому краще не заповнювати пляшки повністю, краще на дві третини їх обсягу.
-
Як тільки ви помітите що в пляшках почався процес бродіння відразу ж поставте їх у холодильник на нижню полицю або у великій таз з крижаною водою. Щоб ємності з кумисом не вибухнули, його подають до столу охолодженим і відкривають дуже обережно.
Кумис чудово освіжає і тамує спрагу в спекотні дні, крім того, в ньому міститься багато вітамінів і мікроелементів.
Зверніть увагу
Кумис можна готувати не тільки в пляшках, а й в барилах з дерева. Крім того, напій підлягає тривалому зберіганню. Розрізняють кумис добовий, тижневої давності і міцний старий напій.
Корисні поради
Необхідно пам’ятати, що кумис містить в складі алкоголь і тому його потрібно з обережністю приймати людям, у яких є протипоказання до вживання спиртного. Особливо це стосується дітей та вагітних жінок, а також водіям автотранспорту.