Як робити націнку

Як робити націнку

Власники бізнесу задаються питанням про те, як правильно зробити націнку на продаваний ними товар чи послугу. При визначенні ціни необхідно зробити її такою, щоб і попит покупців не впав, і прибуток був більше.

Інструкція

  1. Оцініть розміри ваших витрат, які не йдуть безпосередньо на виробництво або закупівлю товару. Включіть в цю суму витрати на оренду, заробітну плату, мінімальну рекламу та інші обов’язкові платежі, які не залежатимуть від обсягів продажу.
  2. Знаючи суму витрат на одиницю продукції і змінюючи розмір націнки, ви можете порахувати, яку кількість товару вам потрібно продати, щоб окупити постійні витрати. Необхідно враховувати і ваші можливості. Проводячи розрахунки, подумайте, чи зможете ви реалізувати таку кількість товару з тієї чи іншої ціною.
  3. Пам’ятайте, що на різні групи товарів робиться різна націнка. Вище оцінюється якісний, рідкісний, що купується нечасто товар. Націнка на речі першої необхідності, продукти харчування, речі широкого вжитку набагато нижче.
  4. Обов’язково враховуйте вартість послуг конкурентів. Ви можете зробити націнку трохи нижче, якщо хочете збільшити обсяги продажів. Якщо ж ви не женіться за мільйонами, вам досить постійного заробітку при невеликій робочого навантаження, то ціни можна трохи підняти.
  5. Якщо ви плануєте надавати вашим постійним клієнтам і великим замовникам знижки, бонуси і подарунки, то бажано включити ці витрати в розмір вашої націнки.
  6. Якщо ви є платником податків, які залежать від обороту продукції (спрощена система оподаткування), то можна убезпечити себе від збитків, додавши цей відсоток до розміру націнки.

Корисні поради

У теорії підприємницької діяльності існує безліч способів розрахунку націнки, щоб ознайомитися з ними, достатньо придбати необхідну літературу. Не існує найоптимальнішою методики встановлення ціни, а наявні в подібних виданнях варіанти не завжди можуть врахувати особливості саме вашого бізнесу.