Панно — це твір декоративного мистецтва, призначене для оформлення частині стіни в інтер’єрі (або на фасаді будівлі). З його допомогою можна замаскувати дефекти стіни, візуально розмежувати зони приміщення або просто оригінально його прикрасити. Крім того, це ще й чудова можливість дати вихід вашому творчому потенціалу. Зроблене своїми руками панно може повідати вашим близьким щось нове про вашому потаємному внутрішньому світі, чого раніше вони про вас не знали. Вирішуйте на сміливий експеримент і ви не пошкодуєте про витрачений час.
Інструкція
- Техніка, в якій може бути виконано декоративне панно може бути найрізноманітнішою: від паперових та природних колажів, техніки батику або мозаїки до рельєфів з глини і декоративної штукатурки. Для виготовлення панно підійдуть будь-які матеріали, навіть найнесподіваніші або непотрібні: будівельне сміття, ганчір’я, порожні консервні банки і цукор рафінад. Головне, скомпонувати і обіграти використовувані матеріали так, щоб готовий виріб в результаті не виявилося в сміттєвому баку.
- Визначте місце в інтер’єрі для вашого панно. Можливо, відразу не варто замахуватися на монументальні масштаби. Почніть з малого, якщо ви не до кінця впевнені у власних силах. Подумки уявіть, якого роду композицію ви хотіли б бачити на цьому місці. Тут вам допоможе ваша уява, художній смак і почуття міри. Зробіть ескіз панно на папері у натуральну величину, особливо, якщо його композиція передбачає якийсь конкретний сюжет (одиночний об’єкт, натюрморт, пейзаж, батальна сцена і т.п.).
- Виходячи з вашої задумки, підготуйте основу панно. Зазвичай це шматок картону потрібного розміру, який покривається потім текстурованим фоном: папером, старими газетами, тканиною (грубої мішковиною, полотном, драпірується шовком), декоративним грунтом або чимось іншим. Як варіант, як основу можна використовувати саму стіну, вірніше, вибраний вами ділянку для панно.
- Далі приступайте до створення основної композиції. Підготуйте всі її деталі: підберіть природні матеріали потрібних форм і кольорів; клапті тканин, фурнітуру (великі гудзики, пряжки, стрази, пір’я, намистини), різні шнури, декоративні волокна; виліпити з глини, листкового тіста або пластики частини майбутньої композиції і піддайте їх відповідній обробці (запіканню, випалу і т.п.).
- За допомогою клею ПВА або інших, відповідних вибраній вами техніці, матеріалів прикріпіть всі частини композиції до основи, слідуючи попереднім ескізом. Доповніть ваш твір відсутніми деталями і остаточними штрихами. Виконайте заключну обробку настінного панно — розфарбуйте, покрийте лаком, нанесіть ручну вишивку.
- Наступний етап — оформлення панно в раму. Виберіть гідне обрамлення для вашого панно, витримане в загальному стилі вироби. Можна зробити раму продовженням композиції панно, розташувавши на ній цікаві деталі.