Російська система освіти розрахована на те, що кожен учень вивчає нову інформацію в тому числі і самостійно. Читати літературний твір, вирішити задачу або приклади, виконати практичне заняття і т.п. .. Щось учнями робиться безпосередньо на уроках, під наглядом вчителів, а щось потрібно виконати вдома з батьками або без них.
Інструкція
- Перш ніж робити уроки вдома, слід дати своєму організму відпочити, навіть якщо дуже хочеться швидше позбутися від душевної тяжкості невиконаних уроків. Обов’язково поїжте, бажано повноцінну домашню їжу. Відпочиньте від шкільних проблем: погуляйте, пограйте, трохи поспіть. Але не повторюйте дій, які вже робили в школі: не читайте, не грайте в комп’ютер, не малюйте і не пишіть. Присвятіть відпочинку не менше двох годин.
- Перед самим процесом виконання уроків, визначитеся, які предмети будете повторювати: ті, які задано сьогодні, поки не забули теорію уроків, або ті, які потрібні за розкладом на завтрашній навчальний день. Такий темп задайте собі раз і назавжди, намагайтеся не змінювати його, щоб не перевтомлюватися і не плутатися. Потім розсортуйте предмети за складністю (індивідуально для вас) і по цікавинки. Робіть спочатку найважчі і нудні завдання. По мірі виконання настає фізична і розумова втома, якщо до цього ще й підключити самі неувлекательние науки, то результат засвоєння буде мінімальним.
- Якщо потрібна допомога однокласників, більш обізнаних у тій чи іншій місцевості, зверніться до них відразу, не відкладаючи на «потім». Сьогоднішні засоби спілкування досягли великої варіативності і оперативності, не треба нікуди ходити, достатньо зателефонувати, написати листа, відправити повідомлення і так далі. А якщо доведеться щось переписати у відмінника, тим більше, робіть це вдома, а не на підвіконні в школі, за п’ять хвилин до уроку, коли ніколи не тільки зрозуміти завдання, але й прочитати переписане.
Зверніть увагу
Не треба насідати на батьків з питаннями і проханнями допомогти у виконанні завдання. Пам’ятайте, батьки вчилися в школі мінімум двадцять років тому, тоді була інша методика навчання, та й теорія теж.
Корисні поради
Пам’ятайте про те, що виконувати домашнє завдання потрібно або в повній тиші, або під легку, неголосну музику. Поєднувати уроки з виконанням інших справ неприпустимо.