Венеціанка, або венеціанська штукатурка крім свого привабливого зовнішнього вигляду володіє багатьма достоїнствами: вона довговічна і не змінює колір, піддається вологій обробці, екологічно безпечна і не має запаху. Крім того, якщо ця обробка вам набридне — при ремонті не потрібно знімати покриття — на венеціанську штукатурку можна клеїти шпалери чи фарбувати стіни в інший колір.
Вам знадобиться
— грунтовка;
- Штукатурка;
- Колер;
- Шпателі.
Інструкція
- Таке покриття складається з дуже дрібних частинок вапна, гіпсу, мармуру, що знаходяться в підвішеному стані в речовині на основі акрилу або полімерів. Після того, як така штукатурка наноситься на стіну, починаються складні реакції взаємодії складових її речовин, які називаються природної карбонізацією, в результаті чого на стіні утворюється стійка до різних впливів плівка.
- Перед нанесенням венеціанки стіни зашпаклюйте і відшліфуйте до отримання ідеально рівної поверхні. Далі нанесіть перший шар — білу грунтовку, попередньо розведену згідно інструкції. Цей шар висихає за 8:00, після чого можна наносити перший шар основного покриття.
- Перший шар венеціанської штукатурки нанесіть великим шпателем із закругленими кінцями з верхнього кута стіни. На шпатель наберіть штукатурку і розмажте її рівним шаром по поверхні стіни, домагаючись абсолютно рівній поверхні і відсутності кордонів між сусідніми ділянками. Через кожні кілька рухів інструмент потрібно протирати.
- Після того, як весь матеріал рівним і тонким шаром розподілений по поверхні стіни, штукатурка (при температурі в +20 градусів в приміщенні) повинна повністю висохнути, тому наступний шар можна наносити тільки через 6 або 8:00.
- Після зачищення шкуркою дрібних нерівностей, другий шар венеціанської штукатурки розподіліть по стіні таким же чином, як і попередній, — так стіна ще більше вирівнюється, а колір виходить більш насиченим.
- Третій шар, що забезпечує видимість мармурового покриття, покрийте спеціальним складом. У нього входять основна штукатурка, що застосовувалася для двох перших шарів, і додатково обраний по кольоровій палітрі матеріал у пропорції 5:1. Цей склад нанесіть вже мазками за допомогою шпателя меншого розміру.
- Після нанесення мазків поверхню вирівняйте великим шпателем і відполіруйте. Застосовуючи різні інструменти і руху, поверхня в кінцевому підсумку може вийти як матовою, так і глянсовою.
- Протягом місяця на стіні з венеціанської штукатуркою проходить процес природної карбонізації, тому мити стінку можна не раніше, ніж через місяць.
Корисні поради
Для більшого захисту через тиждень після нанесення на стіну третього шару можна додатково покрити штукатурку спеціальним восковим складом.