Для багатьох жінок набагато простіше і приємніше сам процес шитття, ніж підготовка викрійок. Особливо складним це здається при відсутності необхідного досвіду. Але навчитися робити викрійки цілком реально — навіть якщо ви не хочете займатися побудовою креслення з нуля, ви завжди можете взяти готові викрійки і підігнати їх під себе.
Вам знадобиться
— сантиметрова стрічка;
- Форма з журналу, з диска або з Інтернету;
- Папір;
- Крейда;
- Тканина;
- Ножиці.
Інструкція
- Незалежно від того, користуйтеся ви готовими викрійками або використовуєте метод самостійної побудови креслення, перше, що вам потрібно зробити, — це зняти мірки. При цьому людина, для якого шиється одяг, повинен стояти прямо. Якщо шиється спідниця, то потрібні дані Напівобхват талії і стегон, довжини виробу.
- Якщо ви шиєте блузку, знадобляться дані Напівобхват грудей, обхват руки, довжина плеча, ширина спини, висота грудей та інші мірки. Щоб виміряти талію, пов’яжіть спочатку навколо неї тесемку. Вивчіть, як правильно знімати мірки, а краще подивіться на відео. Пам’ятайте, що в грудей, талії і стегнах також додають припуски на вільне облягання.
- Візьміть у когось викрійку підходящого вам розміру. Він відповідає Напівобхват грудей. Так, блузка 42 розміру буде відповідати обсягу грудей 84 см. Перевірте, чи підходить вам викрійка ідеально або потрібна підгонка. Якщо форма вимагає збільшення, докл відсутню довжину або ширину за допомогою звичайного паперу, якщо зменшення — зігніть надлишки і заклейте. У таких журналах, як Burda, зазвичай даються докладні інструкції по роботі з викройками, і користуватися ними зручно навіть початківцем.
- Переведіть всі необхідні деталі на папір, дотримуючись суцільною або пунктирною (в залежності від ситуації) лінії. Попередньо приготуйте досить великі листи або міліметровий папір. Для перекладу викрійок часто використовується прозора папір — калька.
- Переведіть викрійку на тканину, використовуйте спеціальний крейда. Намагайтеся витрачати тканину економно і відповідним чином розміщувати на ній деталі. Вирізуйте деталі з тканини, залишаючи пару зайвих сантиметрів для швів. Не поспішайте вирізати лекала, спочатку переконайтеся, що все зроблено правильно.
Зверніть увагу
Купуйте тканина з запасом. Перед розкриємо виперіть і пропрасуйте її, щоб готова річ не сіла після першого прання.
Корисні поради
Якщо це ваш перший досвід крою та шитття, потренуйтеся на простій або непотрібної тканини, а потім вже беріться за якісну. Результат першого експерименту ви можете носити вдома.