Часто бувають ситуації, коли простіше показати що-небудь наочно, ніж намагатися пояснити на словах. Наприклад, вам потрібно описати вашу проблему при зверненні до служби підтримки користувачів. Або вам просто може знадобиться зображення (скріншот, знімок) вашого робочого столу або програми.
Інструкція
- Для цієї мети призначена спеціальна кнопка PrintScreen (скорочено PrtSc, PrtScr або Print Scrn), яка знаходиться на клавіатурі комп’ютера. Після натискання на цю кнопку в буфер обміну вашого комп’ютера буде поміщений знімок екрана (поточного зображення на екрані).
- Щоб зберегти знімок екрана у вигляді графічного файлу, відкрийте будь-якої графічний редактор, наприклад Paint. (Меню «Пуск» — «Усі програми» — «Стандартні» — «Paint»).
- Відкриваємо зображення в редакторі одним з трьох способів:
1. Натиснути на кнопку «Вставити» (Paste) у головному меню.
2. Виконати команду «Правка» — «Вставити» (Edit — Paste).
3. Натиснути клавіші Ctrl + V, яка виробляє вставку вмісту з буфера обміну в більшості графічних редакторів.
Тепер ви можете підкоригувати при необхідності зображення і зберегти його. Якщо зображення потрібно зберегти у форматі. Jpg, при збереженні виберіть тип файлу JPEG. - Однак нерідко потрібно зробити скриншот (знімок екрану) не поточного зображення на екрані цілком, а лише окремого вікна (програми, документи й т.п.). Це можна зробити двома способами. Перший: зробити знімок усього екрану за допомогою клавіші Print Screen, а потім з нього вирізати фрагмент окремого вікна в графічному редакторі (наприклад, в редакторі Microsoft Office). Другий варіант більш зручний: можна відразу зробити скриншот тільки одного окремого вікна.
- Для цього потрібно натиснути комбінацію клавіш Alt + PrintScreen. За допомогою цього простого дії ви помістіть в буфер обміну комп’ютера зображення тільки активного вікна. Потім ви можете відкрити та зберегти його в будь-якому графічному редакторі, як було описано в кроці 2 і 3. Таким чином, ви можете заощадити час на виконання операції.