Як розбавляти желатин

Як розбавляти желатин

Желатин — прозора, в’язка маса, яка є продуктом переробки сполучних тканин тварин. Желатин виступає в якості згущувача, гелеутворювач, поживної речовини, освітлювача, просвітників і стабілізатора піни. Застосовується в приготуванні заливних страв, желе, тортів, йогуртів та інших рецептах. Желатин містить 18 амінокислот, в т.ч. гліцин, пролін, глютоліновую і аспарагінову кислоти. Продукт корисний для відновлення працездатності суглобів після травм, переломів, у спортивному харчуванні, покращує обмін речовин, зміцнює серцевий м’яз.

Інструкція

  1. Приготування желатину, його розведення залежить від бажаного результату і вибору страви, для якого він застосовується. Зазвичай для готування тортів желатин розводиться в вершках, для отримання желе — у фруктовому соку або сиропі, для холодцю основним компонентом буде курячий або м’ясний бульйон.

    Для розчинення сухого желатину розведіть столову ложку кошти в склянці холодної кип’яченої води, соку або бульйону і залиште на 40 — 60 хвилин для набухання. Отриману суміш підігрійте на повільному вогні, постійно помішуючи, до 60 — 80 градусів. Потім процідіть через марлю для усунення дрібних грудочок. Додайте масу, що залишилася того чи іншого основного компонента і остудіть в холодильнику.

    Кількісне співвідношення желатину і рідини залежить від бажаного результату. Для отримання «тремтячого желе» дотримуйте пропорцію: 20 гр. желатину на 1 літр рідини. Якщо хочете приготувати желе, яке можна буде різати ножем, використовуйте співвідношення 40 — 60 гр. на 1 літр.
  2. Крім гранульованого, існує желатин у вигляді тонких, прозорих пластинок. При приготуванні страви необхідну кількість платівок по черзі замочіть у холодній воді. Потім відіжміть їх і розігрійте на водяній бані до повного розчинення.

    Для визначення правильного кількості рідини врахуйте, що після набухання маса желатину збільшується в 6 разів. Одна платівка відповідає 2 гр. сухого желатину, а відразу шість — приблизно одній столовій ложці.

Зверніть увагу

Не кип’ятіть і не варіть желатин. Не додавайте в нього сіль, вона може запобігти утворенню гелю.

Корисні поради

Щоб перекласти застиглий желатин на тарілку, ємність, у якій він знаходиться, на деякий час помістіть в гарячу воду. Коли стінки посуду зігріються, переверніть її. Запам’ятайте, що 1 ч.л. сухого желатину дорівнює 6 гр., 1 ст.л. — 15 гр., А гранований склянку — 200 гр. порошкового желатину.