Світле Христове Неділя — свято, що йде корінням в минуле. З давніх часів дотримується традиція: збиратися за святковим столом, щоб покуштувати великодні частування. У цей день прийнято дарувати один одному і фарбовані яйця.
Вам знадобиться
— варені яйця;
- Харчові барвники;
- Пензлики різних розмірів;
- Акварельні фарби;
- Ціла шкарлупа від яєць.
Інструкція
- Як з самим святкуванням, так і з процесом забарвлення яєць пов’язано безліч народних повір’їв. Наприклад, фарбувати яйця прийнято в останній четвер перед Великоднем; за церковними канонами, він називається «Чистий».
- Призначені для фарбування яйця необхідно зварити. Щоб під час цього процесу шкаралупа яєць не лопнула, потримайте їх близько години в теплі або залиште на день при кімнатній температурі. У каструлю з водою додайте одну столову ложку солі.
- Перед фарбуванням протріть варені охолоджені яйця спиртом або мильним розчином — фарба буде лягати рівно. Фарбуйте яйця тільки спеціальними харчовими барвника або натуральними органічними компонентами, особливо якщо вони будуть подані як частування.
- За старих часів яйця не просто фарбували, а розписували спеціальними символами. Сьогодні на будь-якій кухні можна знайти цілий арсенал засобів для прикраси пасхальних яєць. Через велику кількість такого товару секрети виготовлення справжньої писанки призабуті.
- Прикрашати старовинної розписом можна видуті яйця. Щоб звільнити шкаралупу від вмісту, проткніть в ній два отвори вістрям голки — одне навпроти одного. Потім видувайте вміст в один з отворів на тарілку — білки і жовтки знадобляться для випічки.
- Існують певні правила розпису яєць. Всі елементи орнаменту повинні розташовуватися згідно чіткою схемою, так як яйце вважається символом самого Всесвіту. Природні явища тісно взаємопов’язані і не повинні порушуватися. Кожен елемент — це теж символ. Наприклад, намальована на яйці гілка сосни — здоров’я, голуб — душа, сіточка — доля, дубок — сила, точки і ягідки — родючість, вершки — любов, квіточки — дівоцтво.
- Отже, приготуйте пензлики різних розмірів, гуаш або акварель і висушену шкаралупу. Акуратно тримаєте її в руці або поставте в спеціальну підставку — шкаралупу легко розчавити. Вмочіть пензлик в червону фарбу і намалюйте посередині ромб. Слідкуйте, щоб кисть була напівсухий, інакше фарба стікатиме, і ви зіпсуєте малюнок.
- Поверх ромба намалюйте промінчики сонця — вони можуть бути жовтими або теж червоними. Все це символ долі прижиттєвої, промінчики білого кольору — доля, яка будується на небі. Під ромбом намалюйте гілочку з зеленими листочками. Слідкуйте, щоб всі лінії були рівними, чіткими і яскравими.
- Намалюйте весняний букет. Жовта точка і білі пелюстки — ромашки. Додайте до них блакитні волошки і сині незабудки, зелене листя. Розпишіть все яйце так, щоб не залишилося вільного місця; намагайтеся, щоб квіти виглядали нехаотічно і як би букетом.
- Підготуйте такий символічний подарунок близьким людям і своїм друзям. Ще такі писанки вішали на ниточку — вони служили символом благополуччя родини.