Японські кросворди вимагають, на відміну від традиційних, не ерудиції, а логічного мислення. Так що якщо ви хочете розвивати вміння мислити логічно, купуйте збірник японських кросвордів, і приступайте до справи.
Інструкція
- Приготуйте олівець і гумку. Починайте завжди з пошуку найбільшою цифри або групи цифр. Порахуйте, скільки клітин залишиться не заштрихованими. Виберіть ті рядки і стовпці, які будуть заштриховані повністю (тобто ті, де число зафарбованих кліток буде співпадати з сумою всіх цифр групи).
- Після зверніть увагу на ті рядки, в яких між групами заштрихованих клітин залишиться хоча б один пробіл. Наприклад, якщо рядок складається з 11 клітин, а зафарбувати потрібно 5 і 5, то пропуск буде між двома заштрихованими частинами рядка по 5 клітин в кожній. Всі незайняті клітини позначайте хрестиком.
- Розгляньте уважно поле кросворду. Пошукайте варіанти, за яких можна впевнено заштрихувати частина клітин в рядку. Якщо з 10 клітин треба заштрихувати 7, то звідки б ви не починали вважати, 4 клітки в середині рядки будуть заштриховані.
- У міру розгадування кросворду починає вимальовуватися картинка, і ви вже зможете зрозуміти, які клітини потрібно залишити порожніми, а які — зафарбувати. Наприклад, вам належить зафарбувати 7 клітин в одному зі стовпців, а 2-а, 3-я і т.д. до 7-й зверху вже позначені хрестиками. Це означає, що між ними і краєм кросворду нічого заштриховують не слід.
- Постійно перевіряйте всі рядки та стовпці: не заштрихував ви десь уже необхідну кількість клітин. Якщо так, то помітьте в цьому стовпці або рядку інші клітини хрестиками.
- Освойте спочатку прості японські кросворди, перш ніж братися за ті, які не мають на увазі великої кількості суцільних зафарбованих ліній. Набагато легше визначити, де знаходиться блок з 9 зафарбованих клітин, ніж гадати, як розподілити в одному рядку кілька груп по 2-3 клітини. Якщо вам дістався такий кросворд, позначте пунктиром всі можливі варіанти і виберіть правильний. Варіантів звичайно не так вже й багато.
- Не беріться за кольорові японські кросворди, поки не освоїте чорно-білі, так як підрахунок квітів і цифр одночасно вимагає роботи відразу двох півкуль мозку і розвиненого абстрактного і образного мислення, що без підготовки буде дуже втомлює.