Сьогодні не рідкісні ситуації, коли після укладення договору дарування вас обманюють і не виконують зобов’язання, передбачені в цьому договорі. Не виключена можливість того, що після укладення такого договору ви просто передумали дарувати своє майно, і хочете розірвати договір. Що робити в такій ситуації, чи є можливість відмовитися від цього договору дарування і повернути свою власність?
Інструкція
- Зверніться по допомогу до адвоката, при цьому підготуйте наступні документи: договір дарування, підписаний обома сторонами і завірений нотаріально, довідку з БТІ, копію паспорта, довідку з місця роботи. При цьому надайте вагому причину, за якою ви хочете розірвати договір.
- Вимагайте розірвання договору дарування рухомого або нерухомого майна, або іншого цінного майна у випадку, якщо обдарований умисно вчинив протиправні дії або взагалі замах на життя дарувальника або його сім’ї. У випадку, коли обдарований все-таки вчинив злочин і убив дарувальника, то його спадкоємці мають право розірвати договір дарування.
- Розірвемо договір у випадку, якщо обдарований може завдати непоправної шкоди вашому майну або ж безповоротно продати або втратити важливу і дорогу для дарувальника майнову та іншу цінність.
- Розірвемо договір дарування, якщо обдарований своїми діями чи недбалим ставленням може зіпсувати або взагалі знищити історичну, наукову, культурну цінність, передану йому в дар.
- Розірвавши договір дарування, обдарований зобов’язаний повернути вам в цілості й схоронності дар.
Природно, дарувальник може подарувати будь-яку річ, що належить йому на праві приватної власності. Однак після розірвання в суді договору дарування, право власності на майно назад переходить до дарувальника. І він вже є повноправним господарем свого майна.