Під час життя на природі, в селі або на дачі, а також в період будь-яких будівельних робіт на природі, колка дров стає невід’ємним елементом робочого процесу. Щоб правильно колоти дрова, і щоб робота була максимально ефективною, потрібно дотримуватися низки правил, що дозволяють наколоти дрова швидко і якісно.
Інструкція
- Для колки дров використовуйте важку і масивну колоду, яка буде протистояти навантаженням і не розколеться від постійних ударів. Для різних типів колод використовуйте різні інструменти: не надто товсті дрова розколюйте сокирою, а товсті колоди рубайте колун з використанням клинів.
- Навчіться потрапляти колун або сокирою в правильне місце колоди, щоб легко розколоти його. Для цього стежте за розташуванням сучків в поверхні колоди, щоб не потрапити по сучку лезом сокири. Завжди розміщуйте лезо уздовж сучка, а не впоперек. Розколюйте той торець колоди, який розташований далі від сучка.
- Розколів навпіл колоду, додатково розколіть кожну з отриманих плашок навпіл, щоб отримати поліна-Четвериков. Занадто товсті поліна можна додатково розколоти на два поліна поменше.
- У деяких випадках якщо фактура дерева це дозволяє, поліна розколюються на ще більш тонкі частини, а іноді їх залишають товстими.
- Якщо ви хочете, щоб дрова швидко і легко загорілися, наколи їх досить тонко і закидати в піч короткі поліна. Товсті і довгі поліна розпалюються довше і прогорають повільніше. Занадто товсті поліна не варто класти в піч — вони рідко прогорають до кінця.
- Для колки дров вибирайте теплу і сонячну погоду, так як в такому випадку ви зможете залишити їх сохнути під сонячними променями. У разі негоди і дощів помістіть дрова під навіс, зібравши їх у стіс, щоб уникнути їх намокання.