Сьогодні інтернет — найпопулярніша середовище для просування товарів і послуг. Динамічність, інтерактивність і точний таргетинг забезпечують конверсію, яка й не снилася в класичній медіа-рекламі. Охоплення аудиторії досягається за рахунок використання сайтів-рекламних майданчиків. Більшість відвідувачів потрапляє на сайти з пошукових систем. Основна пошукова система в рунеті — Яндекс. Тому й великі бізнесмени, які мають мільйонні бюджети на seo-просування, і учні середніх класів, лише освоїли online-конструктори безкоштовних хостингів, караються одним і тим же питанням: як розкрутити сайт в яндексі. І, треба сказати, не дарма.
Вам знадобиться
Веб-браузер, доступ в інтернет. Опціонально: гроші, час, готовність витратити на вивчення seo кращі роки життя.
Інструкція
- Вивчіть предметну область. Прочитайте книгу І. Ашманова і А. Іванова «Просування сайту в пошукових системах». Прочитайте керівництво «SEO від А до Я», доступне для завантаження за посиланням http://www.seobuilding.ru/seo-forum/poiskovaya_optimizaciya_v_obshih_che …. Зареєструйтеся на найбільшому форумі про пошукових системах forum.searchengines.ru. Читайте нові теми в розділі пошукових систем, заглиблюйтеся в читання старих тем. Особливу увагу приділяйте розділу пошукової системи Яндекс. Читайте особисті блоги учасників форуму. Виділяйте серед них найбільш інформативні.
- Здійсніть внутрішню оптимізацію сайту. Складіть семантичне ядро. Складіть списки запитів, на які відповідає кожна сторінка сайту. Розширте семантичне ядро шляхом аналізу зв’язкових запитів за допомогою сервісів http://wordstat.yandex.ru, http://adstat.rambler.ru/wrds/, https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal. Напишіть або замовте написання контенту для відсутніх частин семантичного ядра. Виконайте перелинковку тематично пов’язаних сторінок сайту. Ставте посилання з тексту статей на інші статті. Робіть якорями посилань текст, який описує матеріал, на який веде посилання.
- Продумайте і реалізуйте стратегію просування за рахунок зовнішніх чинників. Якщо у вас є хороший бюджет, складовою частиною стратегії може бути покупка посилань на посилальних біржах, замовлення написання, розмноження та розміщення тематичних статей на родинних ресурсах, замовлення розміщення анонсів та постових в блогах, покупка посилань в новинних стрічках. Якщо бюджет відсутній, то варто подумати про створення вірусного контенту, статей-інформаційних бомб, ручному обміні посиланнями, поширенні інформації про сайт в соціальних мережах. Все це сприяє зростанню природної посилальної маси.
- Замовте seo-консультації у професіоналів. Професійний оптимізатор може виявити проблеми, пов’язані з внутрішніми факторами сайту, що впливають на його ранжування в пошукових системах. Хороший спеціаліст також дасть рекомендації по їх усуненню.
- Налагодьте моніторинг результатів дій з розкручування сайту в Яндексі. Відстежуйте позиції сайту у видачі по основним запитам. Ведіть історію змін. Аналізуйте ефект від покупки посилань і проведення рекламних кампаній.
Зверніть увагу
Не купуйте так звані бази трастових сайтів. Це марна трата грошей. Не замовляйте «прогін» сайту по каталогах і не «проганяйте» самі. Це дасть тільки негативний ефект. Якщо не впевнені, не ставте на сайт Яндекс.Метрика. Не довіряйте просування сайту першого ліпшого оптимізатору-фрілансеру або навіть оптимизаторской фірмі. Ретельно вивчіть відгуки. Вимагайте повних звітів про проведені оптимізатором діях та витрачання бюджету.
Корисні поради
Купуйте постійні посилання в блогах і на сайтах близької тематики. Купуйте посилання з текстів статей. Постійні посилання, розташовані в тексті статті, найбільш природні для пошукових систем.