Зустрілися, закохалися, одружилися, народилася дитина, але … почуття охололи. І ось, розлучення! Але розлучитися чоловікові з дружиною, якщо у них є дитина, не так-то просто.
Вам знадобиться
- Позовну заяву і його копії відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб;
- Документ, що підтверджує сплату державного мита;
- Документи, що підтверджують обставини, на яких позивач обгрунтовує свої вимоги, копії цих документів для відповідачів та третіх осіб, якщо копії у них відсутні;
- Розрахунок стягуваної чи оспорюваної грошової суми, підписаний позивачем, його представником, з копіями відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб;
- Угода про місце проживання неповнолітньої дитини, про спілкування з ним, про розмір і виплату коштів на утримання дітей.
Інструкція
- По-перше, єдиний шлях розлучитися, коли є дитина, — тільки через суд. Тому, якщо ви прийняли тверде рішення розлучитися, то, в першу чергу, вам необхідно звернутися до суду за місцем проживання відповідача (тобто вашої дружини).
- Але потрібно пам’ятати, що є кілька ситуацій, при яких суд або відмовиться приймати документи на розлучення, або, якщо справа вже у виробництві, його можуть припинити. До них відносяться вагітність дружини на момент шлюборозлучного процесу, а також період протягом року після пологів. Це в тому випадку, якщо дружина на розлучення не згодна. Якщо є її згода, то в цьому випадку проблем не буде.
- Якщо ніяких перешкод до шлюборозлучного процесу немає, то сміливо несіть до суду за місцем проживання позовну заяву і пакет документів. У нього входять: копії позовної заяви відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб; квитанція, що підтверджує оплату державного мита в розмірі 400 рублів з кожного з подружжя; документи, що підтверджують обставини, на яких позивач обгрунтовує свої вимоги. Також необхідні копії цих документів для всіх відповідачів та третіх осіб, розрахунок стягуваної чи оспорюваної грошової суми, підписаний позивачем і копії його відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
Але процес розлучення почнеться не відразу. Для початку суд запропонує обом подружжю 3 місяці для примирення сторін. Термін, призначений для примирення, може бути скорочений, якщо сторони про це просять самі, і у них є обгрунтовані причини.
Коли справа піде у виробництво і почнуться судові засідання, необхідно буде вирішити всі питання, що стосуються дитини. Потрібно надати в суд угоду про місце проживання неповнолітньої дитини, визначити порядок спілкування з дітьми, а також вирішити питання, пов’язані з розміром і виплатою коштів на утримання дітей. Ще одним важливим питанням є також питання розподілу майна.- Розлучення, особливо коли в сім’ї є дитина, — процес болючий. І саме тому в цей час потрібно бути особливо коректними і ввічливими по відношенню один до одного, щоб ще більше не ускладнити відносини.