Як розм’якшити глину

Як розм'якшити глину

Виготовлення різних предметів з глини бере свій початок з давніх часів і не втрачає своєї актуальності в наші дні. Зараз до цих пір у продажу можна зустріти милі глиняні горщики для приготування страв в духовці, а також безліч писаних фігурок тварин, пташок, всіляких скарбничок і пр. Щоб виліпити якусь дрібницю з глини, її спочатку потрібно розм’якшити.

Інструкція

  1. Якщо ви використовуєте звичайну глину для ліплення, ви можете зробити її пластичної простим додаванням води. Спочатку додайте невелику кількість води і спробуйте розім’яти шматочок. Потім перевірте її на пластичність. Для цього розкачайте грудочку глини в ковбаску і зігніть її навпіл.
  2. Якщо на згині глина ламається — додайте ще трохи води. Для цього розімніть шматочок глини і сліпите з нього корж. Додайте в середину кілька крапель води і складіть вашу коржик навпіл. Знову гарненько розімніть грудочку і перевірте на пластичність. Цей процес повторюйте до тих пір, поки глина не перестане ламатися і давати тріщину при згинанні.
  3. Для розм’якшення полімерної глини застосовують два способи: за допомогою паста-машинки і вручну. До складу такої глини входить пластифікатор, який необхідно рівномірно розподілити по всьому шматочку. Тоді глина стане пластичної, м’якою і зручною в роботі.
  4. Найлегше розминати полімерну глину в теплій кімнаті теплими руками. Від великого шматка спеціальним ножем відріжте кілька смужок. Складіть їх разом і починайте інтенсивно розминати і розгортати в руках. Щоб рівномірно розподілити пластифікатор по всьому шматочку, скачайте ковбаску, потім складіть її навпіл і скрутіть. Продовжуйте розминати. Повторіть операцію кілька разів. Тепер ви можете приступати до ліплення вироби.
  5. Паста-машина трохи нагадує ручний механізм віджимання білизни після прання. Для того, щоб розім’яти полімерну глину в паста-машині, відріжте кілька смужок від великого шматка глини спеціальним ножем.
  6. З’єднайте їх з боків, щоб вийшов тонкий пласт глини. Почніть розкочувати глину на самому широкому режимі № 1. Розкатаний пласт складіть навпіл і знову пропустите через машину близько 10 разів. Якщо глина гнучка і пластична — ви можете приступати до роботи.
  7. Погано підготовлена ​​глина позначиться на міцності вашого вироби, а також може призвести до появи сколів і тріщин.