Якщо ще зовсім недавно валянки одягали виключно на дачу або рибалку, то сьогодні це взуття набуває все більшої популярності. Модників і модниць, взутих у валянки, сьогодні можна зустріти скрізь: на вулицях міст, на вечірках і навіть на весіллях. Їх носять всі: діти, дівчата і юнаки, зрілі люди і пенсіонери. На жаль, незважаючи на те, що сучасні валянки роблять дуже красивими, іноді вони як і раніше бувають жорсткими і незручними. Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, вам доведеться розм’якшити валянки.
Інструкція
- Найпростіший спосіб розм’якшити валянки — походити в них по будинку, надівши під валянок 1-2 пари товстих вовняних шкарпеток. Правда, щоб зробити взуття м’якше, варто не просто ходити, а присідати або навіть пританцьовувати в ній — це досить виснажливо, так як м’якше валянки стануть мінімум через кілька годин.
- Деякі умільці радять також постукати валянок про поріг або інший твердий предмет. Тут також немає нічого складного: берете чобіт і стукайте їм якомога сильніше, підставляючи до порога жорсткі місця. В принципі, це вірна методика, але можна розм’якшити і розтягнути валянки і більш правильним і щадним способом.
- Найкраще розм’якшувати і розтягувати валянки на дерев’яних колодках. Для цього вам буде необхідно вистругати колодки з м’якої деревини, наприклад, з липи. Якщо цільного шматка дерева у вас немає, можна зробити колодки з відрізків дощок або невеликих рейок.
- Для визначення розміру колодки надіньте на ноги товсті шкарпетки. Аналогічного розміру і повинні бути ваші колодки. Крім того, вам необхідно зробити дерев’яні розпірки для халяв, які допоможуть запобігти усадку верхній частині валянка в ширину.
- Просочіть колодки оліфою і оберніть поліетиленом. Вставте колодки у валянки і встановіть розпірні дошки в халяви. Розмочити валянки у воді приблизно 50-градусної температури протягом 3-4 годин. Потім обстукаєте валянки киянкою по тих дільницях, які не прилягають щільно до колодок. Підсушіть валянки і знову замочіть їх на півгодини, після чого знову обстукаєте киянкою. Повторіть дії 3-4 рази, щоб поверхні валянок стали повністю прилягати до колодок.
- Не виймаючи колодки і розпірки, поставте валянки сушитися на тиждень при температурі не вище 40 градусів. Після такої обробки ваші валянки стануть зручнішими і комфортним.
Корисні поради
У тому випадку, якщо вам зовсім не хочеться розм’якшувати валянки самостійно, а хочеться скоріше вдягнути їх і відправитися на прогулянку, вибирайте валянки ручної валки, а не заводського виробництва. Крім того, пам’ятайте, що найбільш м’якими є валянки, збита з тонкорунної овечої вовни.