Як розмовляти з співробітниками ДІБДР

Як розмовляти з співробітниками ДІБДР

Якщо на дорозі вас зупинив співробітник ГИБДД, не слід панікувати. Можливо, це просто стандартна перевірка документів. Але все ж таки бути напоготові не завадить. Майже завжди на початку розмови досвідчений автоінспектор визначить, чи відчуває за собою будь-яку провину водій або у нього все в порядку. У будь-якому випадку треба знати, як розмовляти з співробітниками ГИБДД, щоб не погіршити ситуацію і вийти з неї достойно.

Інструкція

  1. Не проявляйте ознаки невпевненості в собі, навіть якщо ви точно знаєте, що порушили правила. Інспектор почне розмову підкреслено строго і, ймовірно, в кінцевому підсумку все-таки знайде, за що вас оштрафувати. Деякі водії заздалегідь поводяться винувато і вибачливо, бояться працівників ДАІ, а тому погоджуються з чим завгодно, лише б швидше завершити бесіду.
  2. Не слід бути грубим, фамільярним. Ніякого панібратства. Будьте підкреслено тактовні, ввічливі, доброзичливі. Поводьтеся спокійно, без суєти. У разі необхідності продемонструйте співробітнику ГІБДДД свої пізнання Конституції, ПДР і кодексів. Тим більше, що самі корисні статті та пункти вивчити насправді не так вже й складно.
  3. Часто автоінспектори задають навідні запитання, спостерігаючи за реакцією водія: «Порушили?». Водій, який моментально починає виправдовуватися, пояснюватися і хвилюватися, відразу з рівного потрапляє в розмові в залежне становище і однозначно вже не поїде без талона на оплату штрафу. Гірше, якщо водій намагається вгадати, що? він порушив. Це дає привід автоінспекторові зробити висновок: цей невпевнений у собі водій погодиться з будь-яким порушенням. Крім того, намагаючись самостійно відповісти на питання співробітника ГИБДД, ви можете назвати вчинене порушення, яке автоінспектор, можливо, не помітив. Таким чином ви тільки допомагаєте викрити вас.

    Водій не зобов’язаний називати співробітникові ГИБДД вчинене правопорушення. Відповідайте твердо: «Нічого не порушував і не знаю причину вашої уваги до мене».
  4. Залишайтеся незворушним в будь-якій ситуації, покличте на допомогу своє почуття гумору. Ваш настрій і оптимізм обов’язково передасться іншим людям. Іноді можна пожартувати.
  5. Адекватно оцінюйте дорожню ситуацію. Якщо ви свідомо пішли на порушення для запобігання аварії, просто розкажіть про це. Не слід брехати і вигадувати. Будьте впевнені у своїй правоті.