Як розпізнати пухлину

Як розпізнати пухлину

Підступність раку полягає в його здатності протікати приховано. Дуже часто розпізнати хворобу вдається вже на запущених стадіях, коли шансів на одужання практично немає. Рак не щадить ні дорослих, ні дітей, тому напоготові треба бути завжди. Ще не знайдений універсальний спосіб, що дозволяє стовідсотково розпізнати або виключити пухлину, але пильну увагу до свого здоров’я дозволяє вчасно виявити хворобу і приступити до лікування.

Інструкція

  1. Щорічно здавайте загальний аналіз крові і сечі, навіть якщо у вас немає ніяких скарг на стан свого здоров’я. Звичайно, вони однозначно не вкажуть на наявність пухлини, але ті чи інші відхилення зможуть насторожити лікаря, в результаті чого він призначить поглиблене обстеження. При поганому самопочутті аналізи можна здавати навіть частіше, ніж раз на рік. Іноді ця проста запобіжний засіб дозволяє вчасно виявити пухлину і видалити її раніше, ніж вона дасть метастази.
  2. Існують спеціальні онкомаркери, які дозволяють виявити пухлину за аналізом крові. Але цей метод не використовується для первинної діагностики, так як видів раку, а відповідно і онкомаркерів, — безліч. Обстежитися на все просто неможливо. Тому даний аналіз призначається тільки при підозрі на той чи інший вид раку.
  3. Щорічно проходьте ультразвукове дослідження органів черевної порожнини. Воно дозволяє виявити пухлину, яка має мінімальний розмір і ще не турбує. У деяких випадках лікар може виявити збільшені лімфовузли, які у великій кількості можуть побічно вказувати на онкопатологію.
  4. Жінкам старше 40 років рекомендовано щорічно проходити рентгенологічне обстеження молочних залоз — мамографію. Цей вид дослідження дозволяє розпізнати пухлину на ранніх стадіях.
  5. Жінкам будь-якого віку двічі в рік необхідно показуватися гінеколога. Фахівець може діагностувати початок раку або виявити несприятливі чинники, які можуть привести до нього. Також незайвим буде ультразвукове дослідження органів малого таза один раз на рік.
  6. Негайно звертайтеся до хірурга або онколога, якщо ви виявили припухлість в тому чи іншому місці. Особливо повинні насторожити освіти, які з’явилися без видимих ​​причин (травма, запалення, інфекція). Також приводом для візиту до лікаря є родимка, раптово почала рости або змінювати колір. Цей, здавалося б, нешкідливий симптом може вказувати на рак шкіри — меланому.
  7. Найбільш важко діагностувати пухлину, розташовану в голові. Часто вона не заподіює занепокоєння, поки не виросте до значних розмірів. Профілактичне дослідження мозку в більшості випадків не проводиться. Тому варто уважно прислухатися до своїх відчуттів. Якщо вас мучать постійні головні болі, з’явилися проблеми з координацією, турбує нудота і блювота, що виникає вранці натщесерце, негайно зверніться до невропатолога та отримайте направлення на магнітно-резонансну томографію (МРТ).