Відповідно до 114 і 115 статей ТК РФ всі співробітники, які працюють на підприємстві за трудовим договором, мають право на щорічно надається оплачувана відпустка. Складання графіків відпусток робіть не пізніше двох тижнів до настання наступного календарного року. Протягом нього графік буде заповнюватися, у нього будуть вноситися відомості про фактично використаних відпустки та інформація про їх перенесення.
Інструкція
- Насамперед визначте тривалість відпустки. Для цього підрахуйте відпускної стаж. Якщо протягом усього робочого року трудовий стаж не переривався, то співробітникові надається відпочинок довжиною 28 календарних днів. Цей час може бути використано працівником одночасно або частинами.
При ненормований робочий день відпустка повинна бути збільшений не менш, ніж на 3 календарні дні. Неповнолітнім надається щорічно оплачувана відпустка тривалістю 31 день. Додаткові відпустки даються працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці. - Час виходу у відпустки дається працівникам протягом всього року або в періоди найменшої активності підприємства. При складанні графіків враховуйте правила взаємозамінності, щоб догляд одного співробітника ніяк не міг негативним чином відбитися на всьому виробничому процесі.
При цьому зберіть побажання працівників про час початку і тривалості їх відпусток, уладьте всі розбіжності між співробітниками, які бажають піти одночасно, якщо в організації немає такої можливості. Побажання повинні оформлятися у письмовій формі у вигляді заяви і анкети.
Якщо ніяких відомостей не надходило, керівник структурного підрозділу має право самостійно розподілити відпустки, враховуючи всі можливі нюанси виробничої діяльності. - При складанні графіків відпусток необхідно пам’ятати про працівників, думки яких повинні враховуватися в першу чергу. До категорії співробітників, що мають право на відпустку у зручний для себе час, відносяться: громадяни, які зазнали впливу радіації в результаті аварії на Чорнобильській АС; герої Радянського Союзу, РФ; почесні донори, ветерани Вітчизняної війни, ветерани праці, працівники, які не досягли повноліття; чоловіки в період відпустки їхніх дружин по вагітності та пологах; сумісники і інші категорії співробітників.
- У вже затверджений графік відпусток можете все одно вносити різного роду зміни. Усі життєві ситуації просто неможливо передбачити. Перенесення відпочинку на інший часовий період можливий у випадках, коли працівнику несвоєчасно була проведена плата за попередній відпустку або працівник був попереджений про відпочинок пізніше двох тижнів до нього.
Перенесення відпустки на наступний календарний рік може бути наслідком несприятливого впливу відпочинку співробітника на робочий процес.
Зверніть увагу
Дуже обережно поводьтеся з переносами відпусток. Ст. 124 ТК РФ забороняє ненадання працівникові щорічної оплачуваної відпустки протягом двох років поспіль. Не переносьте час відпочинку на наступний рік неповнолітнім працівникам або зайнятим на шкідливих і небезпечних виробництвах.
Корисні поради
Не відпускайте одночасно у відпустку працівників, що займають однакові посади або виконують схожу роботу. Не розглядайте працівників, які мають право піти у відпустку поза чергою в якості заступників на час відпусток інших працівників.