Харчовий желатин — речовина, яка складається з суміші білкових тіл тваринного походження. Отримують його при виварювання кісток, жил, хрящів, в яких міститься білок і колаген. У кулінарії застосовують желатин для приготування желе, заливних, холодців, йогуртів, тортів, цукерок. Як же правильно розпускати желатин?
Вам знадобиться
- 10 г желатину;
- 300 мл сиропу або бульйону;
- 100 мл води.
Інструкція
- Прочитайте рецепт і визначте, яка кількість желатину необхідно. Пам’ятайте, що в столовій ложці його поміщається приблизно 8 грам.
- Відміряйте желатин, залийте його холодною кип’яченою водою. Візьміть 50 мл води на кожні 5 г желатину. Ретельно все перемішайте і залиште на 40 хвилин для набухання кристалів желатину.
- Набряклий желатин підігрівайте, постійно помішуючи, на повільному вогні до повного розчинення кристалів. Не доводьте його до кипіння! Желатин потрібно розпускати при температурі 50-60 градусів.
- Якщо окремі крупинки не розчинилися, процідіть нагріте желатин.
- Желатиновий розчин охолодіть до кімнатної температури і ретельно перемішайте з бульйоном, вершками, збитими білками, молоком або сиропом.
- Розлийте желе за формами і поставте на кілька годин у холодильник для застигання. Якщо потрібно, щоб желе застигло швидко, його можна помістити в морозильну камеру для охолодження, а потім поставити застигати в холодильник. Желе, застигле в морозилці, стане водянистим і буде безнадійно зіпсовано.
- Дно форми з застиглим желе опустіть на 5-10 секунд у гарячу воду. Накрийте форму тарілкою, переверніть її і злегка потрясіть.
- Прикрасьте желе фруктами, ягодами і подавайте до столу.
Приємного апетиту!
Зверніть увагу
При приготуванні желе з фруктами пам’ятаєте, що в ківі та ананасах містяться ензими — речовини, які руйнують желатин. Желе з цими фруктами не застигне.
Корисні поради
Для желе, яке потрібно їсти за допомогою ложки, візьміть 20 г желатину на 1 літр бульйону або сиропу.