Нерідко виникає питання: як можна розрахувати неустойку по невиплачених аліментах. Справа ця нескладна, тільки копітка — потрібно виділити час, набратися терпіння і порахувати.
Вам знадобиться
калькулятор
блокнот і ручка
календар
Інструкція
- Визначте, за який проміжок часу не було надходжень аліментів.
Наприклад, аліменти виплачуються 1-го числа місяця, при цьому не було виплат протягом трьох місяців (березень, квітень і травень) в сумі по 1 тис. рублів за кожний місяць. Потрібно зробити розрахунок неустойки на 1 червня.
Для простоти розрахунків можна скласти таблицю, у першій графі якої буде найменування місяці. Згідно з умовами в наступних трьох рядках буде березень, квітень і травень. - Проставте суму аліментів.
У другому стовпці, напроти кожного місяця зазначається сума аліментів, які повинні були бути виплачені. Якщо платник не надав відомості про зарплату, то розрахунок неустойки проводиться виходячи із середньої по Російській Федерації заробітної плати. У цьому стовпці виходить три рядки по 1000 рублів (згідно з умовами прикладу). - Розрахуйте період прострочення виплат.
У третій стовпець заноситься кількість календарних днів прострочення виплати на день розрахунку неустойки — 1 червня. У рядку березень у цьому осередку буде 91 день, у другому рядку (квітень) виходить 61 день і в рядку 31 травня день. - Вирахуйте неустойку.
У четвертому стовпці виробляються обчислення неустойки за кожний місяць. Для цього сума заборгованості за місяць множиться на 0,5% (відповідно до Сімейного кодексу РФ з боржника стягується неустойка в розмірі 0,5% щодня, якщо заборгованість виникла з його вини) і множиться на кількість днів заборгованості. У першому рядку виходить: 1000 * 0,5 * 91 = 455 рублів, у другому рядку: 1000 * 0,5% * 61 = 305 рублів і за травень отримуємо неустойку: 1000 * 0,5 * 31 = 155 рублів. - Складіть отримані параметри
Загальна сума неустойки склала: 455 +305 +155 = 915 рублів.
В результаті загальна сума виплати заборгованості разом з неустойкою складе 3915 рублів. Якщо заборгованість не буде погашена, то в наступний місяць необхідно все перерахувати. Крім того, що додасться додаткова строчка за червень, необхідно перерахувати неустойку за всі місяці.
Так, на 1 липня неустойка за березень зросте до 605 рублів (виходячи з збільшення кількості прострочених днів до 121).