Як розрахувати бюджет сім’ї

Як розрахувати бюджет сім'ї

На початку місяця грошей вистачає, а до кінця майже не залишається? Якщо це про вас, то пора починати вести облік сімейного бюджету. Багатьом може здатися, що це дуже важко і буде під силу лише найскрупульознішим. Але це не зовсім так. Все, що вам знадобиться — це проста програма на зразок «Домашньої бухгалтерії» або навіть просто файл, куди ви будете записувати витрати і доходи.

Інструкція

  1. Порахуйте, скільки грошей в місяць отримують всі працюючі члени вашої родини. Враховуйте зарплату (фактичну, тобто після вирахування податків), додаткові доходи — стипендії, гроші від підробітків, бонуси та інше. Повчитися сума буде вашим місячним бюджетом.
  2. Виділіть платежі, які необхідно вносити щомісяця. Наприклад, це можуть бути платежі за кредитами, орендна плата за квартиру. Відразу відніміть їх із загальної суми.
  3. З решти суми відніміть те, що ви відкладаєте — припустимо, на відпустку. Бажано весь час відкладати одну і ту ж суму, яка не буде для вас занадто великий, інакше грошей може не вистачити на важливі повсякденні покупки. Проте відкладати зовсім по чуть-чуть або робити це час від часу теж немає сенсу, оскільки тоді ви ризикуєте не накопичити потрібну суму до встановленого часу.
  4. Подумайте, припускаєте ви здійснювати великі покупки в цьому місяці? Якщо так, то заплануйте витрати на них і теж відніміть з суми, що залишилася. Крім того, не забувайте про можливість непередбачених витрат (хвороба родичів, терміновий ремонт тощо). Щоб до кінця місяця не залишитися з порожнім гаманцем і не займати у знайомих на рішення раптом виниклих проблем, краще відкласти хоча б кілька тисяч на непередбачені витрати.
  5. Всі гроші, що залишилися — це ваша їжа, повсякденні покупки, розваги. Саме цією сумою ви можете вільно розпоряджатися, не відчуваючи на собі тиск важливих грошових зобов’язань. Щоб витрачати ці гроші раціонально, спробуйте почати вести щоденник доходів і витрат. Для цього зберігайте чеки від покупок і записуйте всі свої витрати. Кожен раз віднімайте витрачену суму з залишилася на їжу і повсякденні потреби. Таким чином, ви будете бачити, скільки реально грошей у вас є.
  6. В кінці місяця проаналізуйте витрати. Швидше за все, ви помітите, що траплялися й такі покупки і витрати, яких можна було не робити. Крім того, ви побачите, які витрати були більше, а які менш важливими. В наступному місяці завдяки цьому аналізу вам напевно стане легше відмовитися від непотрібних витрат і тим самим зберегти гроші на щось значуще.