Рішенням Уряду РФ від 1 січня 2011 встановлено новий термін для розрахунку виплат за декретну відпустку. За новими правилами декретний допомога розраховується виходячи з середньої суми заробітку за 24 місяці. Поки жінкам дозволено вибирати найбільш вигідний період для розрахунку, але дозвіл це діє тільки в 2011 році, і продовжать його на більш тривалий термін — невідомо.
Інструкція
- Для розрахунку необхідно скласти загальну суму заробітку за 24 місяці, в яку не включаються виплати за соціальними посібниками, і розділити на кількість календарних днів у розрахунковому періоді, на 730. Отриманий результат слід помножити на загальну кількість декретних днів. При одноплодовій вагітності — на 140, при багатоплідній вагітності — на 196.
- Якщо пологи протікали з ускладненнями, наприклад, мало місце кесарів розтин, то доплатять 16 днів, але вже після пологів окремою сумою. Якщо під час пологів встановлена багатоплідна вагітність, доплата становитиме 56 днів також окремою сумою і після пологів.
- Максимальну загальну суму заробітків, для розрахунку декретних виплат збільшили до 465 000 за один розрахунковий рік, раніше ця сума становила 415 000 рублів.
- Якщо жінка відпрацювала менше зазначеного розрахункового періоду, але більше 6 місяців, розрахунок потрібно проводити з фактично зароблених сум, на які нараховувалися страхові внески, розділених на фактично відпрацьовані календарні дні.
- Жінкам, які відпрацювали менше 6 місяців, розрахунок проводиться виходячи із середньоденної суми мінімальної оплати праці.
- Тим, хто вибрав оплату декретної відпустки за законом, який застосовувався раніше, для розрахунку декретної допомоги, слід здійснювати виплати за середньоденного заробітку за 12 місяців помноженому на кількість декретних днів. Для цього зароблені суми складаються і діляться на кількість календарних днів у розрахунковому періоді.