Операційний прибуток — це прибуток, який утворюється за рахунок різниці між валовим прибутком і операційними витратами. Всі організації, які здійснюють господарську діяльність, можуть розрахувати такий фінансовий показник.
Інструкція
- Визначте суму операційних витрат. Для цього складіть всі адміністративні витрати (оплата персоналу, відсотки по кредиту або позики і т.д.), комерційні витрати (реклама, транспортні витрати та інше), безнадійну суму кредиторської заборгованості.
- Вирахуйте суму операційних доходів. Включіть сюди надходження від ваших контрагентів, проценти, отримані внаслідок виданих позик і кредитів, надходження за договорами оренди і чистий прибуток від продажу основних засобів.
- Порахуйте валовий прибуток. Для цього вирахуйте виручку, отриману від реалізації товарів та надання послуг (або робіт). Також розрахуйте собівартість продукції. Після цього з виручки відніміть собівартість. Отриманий результат і буде валовим прибутком.
- Тепер перейдіть до розрахунку операційного прибутку. Для цього до суми валового прибутку додайте загальну суму операційних доходів і відніміть величину операційних витрат. Отримане число і буде таким показником, як операційний прибуток.
- Якщо ви заповнюєте звіт про прибутки і збитки (форма № 2), вкажіть суму операційних витрат по рядку 050. Для цього підсумуйте рядка 020 (собівартість проданих товарів, робіт і послуг), 030 (комерційні витрати), 040 (управлінські витрати). Потім з рядка 010 (виручка, отримана від продажу товарів, робіт або послуг) відніміть отриману вище суму. Результат запишіть у рядок 050.
Корисні поради
Операційний прибуток — це такий прибуток, яка має відношення лише до діяльності організації. При здійсненні господарської діяльності може виникнути критична операційний прибуток, вона утворюється тоді, коли отримані доходи йдуть в рахунок сплати відсотків за позиковими коштами, тобто в рахунок погашення.