Правила розрахунку по листку непрацездатності змінилися. Розрахунковим періодом для визначення середньоденної зарплати за лікарняним листком береться період 24 місяці попередньої тимчасової непрацездатності. Оплата за декретну відпустку вважається, виходячи з цих же правил. Людині, не встиг відпрацювати вказаний період, розрахунок середньоденного заробітку здійснюється, виходячи з фактично відпрацьованого часу. Оплату за листком непрацездатності можна отримати у всіх роботодавців, у яких зайнятий даний співробітник, і з підприємств, які йде нарахування та сплата страхових внесків.
Інструкція
- Для того щоб розрахувати середньоденний заробіток для виплати грошових коштів за листком непрацездатності необхідно всю суму заробітку за 24 місяці скласти і розділити на 730. Час перебування на лікарняному листі протягом 24 місяців і час виплати соціальної допомоги в сумі заробітку не враховуються.
- Перші три дні непрацездатності виплачуються з коштів роботодавця, наступні дні з коштів фонду соціального страхування.
- Співробітникові, у якого немає стажу 24 місяці попереднього хвороби і у якого середній денний заробіток розрахований менше МРОТ, допомога з непрацездатності розраховується виходячи з суми МРОТ.
- Також сума допомоги по лікарняним листком залежить від загального трудового стажу співробітника. Зі стажем від 8 років виплачується 100% сума середнього заробітку. Від 5 до 8 років — 80%, до 5 років — 60%.
- Розраховуючи суму лікарняного листа по догляду за дитиною, необхідно враховувати те, який відхід здійснювався — стаціонарний або амбулаторний. При амбулаторному догляді оплачується тільки 10 днів у розрахунку із середнього заробітку за стажем працівника. Усі наступні дні догляду оплачуються в сумі 50% середньоденного заробітку. При догляді за дитиною в стаціонарі, сума розраховується виходячи зі стажу працівника і його середньоденного заробітку.
- Максимальна виплата за лікарняним листком береться виходячи із суми 465 000 за один рік. Мінімальна сума не може бути розрахована менше МРОТ.