У діяльності фірми величезну роль відіграють податки. Вони присутні практично на всіх етапах виробництва. Кожен з податків повинен бути відображений у бухгалтерській облікової діяльності компанії, як і будь-яка фінансова операція. Для них також існує певні поля / рядки заповнення. Для того щоб розрахувати розмір податку на прибуток підприємства або організації, необхідно виконати наступні дії.
Інструкція
- Відбивайте податок на прибуток у бухгалтерському обліку, це допоможе вам простежувати і податки та прибуток. Своєчасна запис в покладену рядок повинна проводитися регулярно для правильно фінансового функціонування організації.
- Нарахуйте спочатку податок на бухгалтерський прибуток. Також часто можна знайти ці розрахунки під назвою Умовний витрата / дохід з податку на прибуток. Це робиться для того, щоб розрахувати ту суму, на яку буде спрямований податок. Там виявляється головний аспект оподаткування — прибуток отриманий фірмою. Але при обчисленні податку важливо також не забувати про те, що брати суму прибутку потрібно з вирахуванням витрат на виробництво тієї чи іншої продукції або послуг. Величина витрат визначається відповідно до глави 25 Податкового Кодексу Російської Федерації.
- Зробіть проводки за підсумками звітного періоду. Звітним періодом у цій сфері є календарний рік. Перше проведення Дебет 99 субрахунок «Умовний витрати (дохід) з податку на прибуток» Кредит 68 — нарахований умовний витрата з податку на прибуток або замість цього Дебет 68, Кредит 99 субрахунок «Умовний витрати (дохід) з податку на прибуток» — нарахований умовний дохід з податку на прибуток. Це Скомпонуйте всі суми так, щоб знайти звітну підсумкову суму.
- Визначайте суму податку виходячи з податкової бази. Майже кожній фірмі нараховується податок на прибуток. Щоб дізнатися які фірми та організації входять до цього списку, скористайтеся пунктом 1 статті 289 і статті 246 Податкового Кодексу Російської Федерації. При обліку та звітності у фінансовій сфері в організацій і підприємств повинні бути декларації, які зобов’язані представляти всі організації, навіть ті, хто не зобов’язаний платити податок на прибуток.
- Обчисліть суму чистого прибутку, тобто тієї, яка не містить вже ніяких витрат виробництва, реклами та реалізації. І відповідно до Податковим Кодексом розрахуйте відсотки податку ну дану суму. Це і буде податок на прибуток організації.